JAV mokslininkai nustatė, kad dėl įvairių defektų į prekybą nepatekę arbūzai gali būti puikus biokuro šaltinis.
Naujiena skelbiama leidyklos "BioMed Central", kurios žurnale "Biotechnology for Biofuels" pasirodys mokslininkų darbas, spaudos pranešime.
Tyrėjų teigimu, apie 20 proc. arbūzų nepatenka į parduotuves dėl netinkamos prekinės išvaizdos: jų žievė pažeista ar forma neatitinka standartų. Mokslininkai nustatė, kad arbūzų sultys yra puikus cheminių junginių, kuriuos galima naudoti biokuro, pavyzdžiui, etanolo, gamyboje, šaltinis.
Mokslininkai taip pat pažymi, kad arbūzų sultis galima naudoti iš karto arba po papildomo išvalymo. Svarbu tai, kad jų sultyse yra, pavyzdžiui, likopino - medžiagos, užkertančios kelią širdies ir kraujagyslių ligoms. Šio junginio kiekio sultyse pakanka tam, kad apsimokėtų išgauti energiją.
Pastaruoju metu mokslininkai ieško įvairių šaltinių biokuro gamybai. Neseniai Grenlandijoje kilo idėja gaminti biokurą iš poliarinių ryklių Somniosus microcephalus, kurie nuolat patenka į vietinių žvejų tinklus. Šių žuvų populiacija didžiulė, o naudoti jas maistui neįmanoma. Mokslininkų paskaičiavimai rodo, kad tolimuose punktuose, į kuriuos pristatyti kurą žiemos metu itin sudėtinga, biokuras iš ryklių gali būti puiki alternatyva įprastam benzinui.
Dar anksčiau nustatyta, kad biokurą galima gaminti iš alyvuogi kauliukų, medienos liekanų ir netgi viskio.