Saugumo ekspertai surado naują „Android OS“ pažeidžiamumą, kuris leidžia kibernetiniams nusikaltėliams įdiegti kenksmingą kodą į legalias aplikacijas, tačiau kartu nepažeidžia skaitmeninio parašo, kuris turėtų nurodyti, kad programinė įranga yra saugi, kodas nepakeistas, o suteiktos teisės taip pat nepakitusios.

Naujas pažeidžiamumas leidžia įdiegti kenksmingą kodą ir vykdyti itin svarbius vartotojo atžvilgiu veiksmus. Visa vartotojo privati informacija tokiu atveju gali būti lengvai „nutekinta“, ja pasinaudoti nekils jokių problemų.

Kompanijos „Symantec“ specialistai teigia, kad kol kas nepastebėjo visuotinio užkrato plitimo, kurį būtų lėmusi ši „Android“ saugumo sistemos „skylė“. Vis tik buvo užfiksuota keletas legalių aplikacijų, kurių elgsena buvo labai įtartina, tad prireiks papildomų tyrimų.

Teigiama, jog pažeidžiamumas aktualus maždaug 99% „Android“ operacinę sistemą turinčių mobiliųjų įrenginių, o saugumo sistemos pataisymas (jei toks bus apskritai išleistas) užtruks tam tikrą laiką – mobiliųjų įrenginių gamintojai apskritai retai išleidžia atnaujinimus, taigi šis atvejis gali būti išskirtinis tik tuomet, jei jį pripažins kritiniu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų