Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rudeniui einant į pabaigą daugeliui prasideda Naujųjų metų galvos skausmas – kur reikės paminėti naujų metų pradžią? Jau pradedama ieškoti sodybų, norint švęsti su draugais ar didesne grupe, planuojamos išvykos ir užsakinėjamos nakvynės vietos. 

Rudeniui einant į pabaigą daugeliui prasideda Naujųjų metų galvos skausmas – kur reikės paminėti naujų metų pradžią? Jau pradedama ieškoti sodybų, norint švęsti su draugais ar didesne grupe, planuojamos išvykos ir užsakinėjamos nakvynės vietos. 

REKLAMA

Nors ieškant sodybos Naujųjų šventimui dar galima rasti, ką išsinuomoti, tačiau po truputį pasirinkimo spektras siaurėja. 

Kainos pakilusios

Stebint sodybų nuomos skelbimus, galima pastebėti, kad paprastomis, ne šventinėmis dienomis sodybų kainos svyruoja nuo 100 iki 300 eurų. Pigesnės sodybos dažnai talpina nedidelį žmonių kiekį ir yra skirtos šeimoms ar mažoms žmonių grupėms. 

Naujųjų metų naktį sodybą išsinuomoti kainuoja dvigubai daugiau. Naujienų portalui tv3.lt pasidomėjus, kiek kainuoja išsinuomoti sodybą, paaiškėjo, kad apie 20 asmenų talpinančių sodybų kainos svyruoja nuo 600 iki 1750 eurų. 

REKLAMA

„Kainos labai įvairios. Mes ieškojome paprastesnės, kadangi švęsime su draugais – 12 žmonių. Tai išsinuomojome už 600 eurų, bet tai dviejų parų kaina. Brangiausia, kokią žiūrėjome, taip pat dviem naktims, buvo 1250 eurų“, – teigė tv3.lt portalo skaitytoja Luknė. 

Įvairūs reikalavimai

Kai kurie sodybų savininkai turi įvairių reikalavimų norintiems išsinuomoti sodybą. Dažniausiai tai – žmonių kiekis. 

„Nenuomojame sodybos Naujųjų metų nakčiai, jei bus mažiau nei 25 asmenys. Vienam asmeniui kaina yra 70 eurų, tai 25 asmenims būtų 1750 eurų“, – teigė sodybos prie Jonavos savininkas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų sodyba talpina iki 11 žmonių, o kaina Naujųjų šventimui 1000 eurų, bet tai trijų parų kainą. Trumpesniam laikotarpiui, norintiems švęsti Naujuosius metus, nenuomojame“, – pasakojo sodybos Molėtuose savininkė. 

Sodybų tik Naujųjų metų nakčiai nežada nuomoti ir kiti savininkai. 

„Nuomojame tik dviem paroms. Sodyba talpina iki 12 žmonių ir kaina būtų 800 eurų“, – teigė sodybos Trakų rajone savininkas. 

Jaunuoliams išsinuomoti sunkiau 

Sodybos Naujiems metams ieškantys jaunuoliai gali susidurti su amžiaus cenzu. 

„Skambinome į kelias sodybas ir daugelis nesutiko nuomoti dėl amžiaus cenzo. Pasakėme, kad visi yra maždaug 20–25 metų amžiaus, ir nuomoti nesutiko, nes esame per jauni“, – teigė skaitytoja Luknė. 

Kelių sodybų savininkai jaunuoliams patalpas nuomoja tik su apsauga. 

„Kadangi žmonės labai jauni, be papildomos apsaugos sodybos nenuomojame, o tai sukelia papildomų problemų, todėl dažniausiai tokiems jauniems asmenims išvis nenuomojame“, – teigė sodybos Kėdainiuose savininkas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kainos kaip vasaros savaitgalį

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) prezidentė Agnė Vaitkuvienė pasakojo, kad panašios kainos būna ir vasaros savaitgaliais. 

„Naujųjų metų kaina paprastai yra tokia, kaip vasaros savaitgalių kaina. Pavyzdžiui, namelis šeimai kainuoja nuo 160 iki 200 eurų, o, jei sodyba talpina apie 70 asmenų, tai gali ir kelis tūkstančius kainuoti“, – teigė A. Vaitkuvienė.

Prezidentės teigimu kainos skirtingos, nes priklauso nuo daugelio aspektų.

„Mažą sodybą keletui žmonių galima rasti nuo 400 eurų, tačiau sodybos yra labai skirtingos, skirtingos jų paskirtys, todėl vieną kainą sunku nustatyti. Labai priklauso nuo sodybos įrengimo, naujumo, populiarumo. Pavyzdžiui, sodyba 25 žmonėms gali kainuoti apie 800 eurų“, – pasakojo A. Vaitkuvienė. 

Situacija neaiški 

A. Vaitkuvienė teigė, kad šiuo metu pastebimas susidomėjimas sodybomis, tačiau jis nėra labai išaugęs.

„Situacija šiuo metu yra labai neaiški. Žmonės nežino, ar bus karantinas, ar ne? Ar bus saugu švęsti, ir panašiai, todėl daugiau nuomos sutarčių turėtų sudarinėti vėliau, bet žmonės jau teiraujasi, ieško, renkasi, bet su sutarčių pasirašymu dar neskuba“, – pasakojo LKTA prezidentė. 

REKLAMA
REKLAMA

Rezervacijos mokestis taip pat bus grąžinamas ne visais atvejais. 

„Ar sodybos savininkai grąžins depozitą, labai priklauso nuo situacijos. Priklauso nuo to, koks karantinas būtų paskelbtas – jei visi renginiai uždrausti ir niekas negali vykti, tada tikrai rezervacijos mokestis bus grąžinamas, bet, jei patys žmonės sugalvoja, kad bijo ir nebenori švęsti, o renginiai vykti gali, tada negrąžinamas, nes ta data būna saugojama ir neieškoma kitų klientų“, – sakė A. Vaitkuvienė. 

LKTA prezidentės teigimu, rezervacijos mokestis gali būti nuo 200 eurų iki 30 proc. nuo visos nuomos kainos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų