REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kad kitą savaitę laukia pavojingesni orai – šlapdriba su sniegu maišysis.

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kad kitą savaitę laukia pavojingesni orai – šlapdriba su sniegu maišysis.

REKLAMA

Pasak jos, su anticiklonu, vardu Enno, kol kas turėsime ramesnius, sausesnius orus. Iš pietvakarių plūstelėję šiltesnio oro srautai dienomis atneš malonų atodrėkį, o naktimis dar nedidelis šaltukas, ypač rytiniuose rajonuose spustels, juk vis dar viduržiemis...Trečiadienį per Lietuvą šaltasis atmosferos frontas pralėks, šiek tiek lietaus atneš.

Nuo ketvirtadienio iš šiaurės ciklonų sistema vis labiau stiprės. Su trumpom pertraukom vėl stiprokų, šį kart vakarinių krypčių vėjų sulauksime, atmosferos frontai kritulius neš, šaltesnio oro srautai su šiltesniais galynėsis. Kiek malonesnis, ramesnis ir sausesnis turėtų būti šis penktadienis.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitgalis ir kitos savaitės pradžia vis dar bus ir vėjuota ir darganota. O nuo kito antradienio turėtų dar labiau atvėsti, mišrius kritulius keis nedidelis sniegelis.

REKLAMA

Gražiam žiemos vakarui-gražios sakmės iš mūsų tautosakos lobyno apie mūsų miestelius. „Šiam kaimui vardą davė artojai. Jiems, basiems ariant vienoje molingojeje dirvoje, degdavo iš karščio padai. Už tai ir gavo šis kaimas vardą Padegpadžiai“.

Apie Dusetas taip pasakoja „Kartą pas vieną Lietuvos dvarponį atvažiavo kitas pirkti arklių. Šeimininkas turėjo seną tarną. Jis liepė tarnui paduoti kviečių arkliams ėsti. Kadangi ponas buvo labai šykštus, liepė įpilti grūdus į vieną sietą. Tarnas pamatęs, kad arkliai ėsdami iš vieno sieto, pjaunasi, įpylė grūdus į du sietus. Atėjo ponas ir, pamatęs, kad arkliai ėda iš dviejų sietų, labai įtūžo ir išvarė berną. Bernas netoliese apsigyveno, sukūrė šeimą. Šeima vis didėjo. Pagaliau susidarė gyvenvietė. Kada berną kas paklausdavo, už ką jį ponas išvarė, jis atsakydavo:

REKLAMA
REKLAMA

— Už du sietus mane išvarė.

Nuo to laiko tą vietovę vadino Dusetais“. O gal ir kitaip buvo...

Kokie laukia orai?

Antradienį, sausio 30 d. be kritulių. Naktį plikledis. Vėjas pietinių krypčių nakties pradžioje 6-11 m/s, vėliau nepastovus 4-8 m/s. Naktį minus 4 plius 1°C, dieną plius 1-4°C, vėsiausia rytiniuose rajonuose.

Trečiadienį, sausio 31-osios naktį dar be kritulių, plikledis, rytą ir dieną palis, rytą ir dienos pradžioje rytiniuose rajonuose rūkai ir lijundra. Vėjas naktį pietų, pietvakarių 5-10 m/s, dieną vakarų, pietvakarių 7-12m/s, gūsiai 15 m/s, pajūryje gūsiai iki 17 m/s. Naktį minus 1-3°C, pajūryje ir pietvakariniam pakraštuke 0 plius 2°C, dieną plius 2-6°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį, vasario 1-osios naktį be ženklesnių kritulių, rytą gausoki mišrūs krituliai- lietus su šlapdriba maišysis, įdienojus protarpiais krituliai-šlapdriba su sniegeliu kris. Vėjas naktį vakarų, pietvakarių, dieną vakarų, šiaurės vakarų 8-13 m/s, gūsiai 15-18m/s, pajūryje iki 20 m/s. Naktį minus 1-3°C, pajūryje apie 0 plius 2°C, dieną plius 1-5°C.

Penktadienį, vasario 2 d. be ženklesnių kritulių, plikledis, pavakare, pradedant vakariniais rajonias šlapdriba ir sniegas kris, pajūryje lis. Vėjas naktį vakarų, šiaurės vakarų, dieną vakarų 6-11m/s, nakties pradžioje dar 8 -13 m/s. Naktį minus 1-4°C, pajūryje iki plius 1-3°C, dieną plius 1-4°C.

REKLAMA

Šeštadienį, vasario 3-osios naktį gausokikrituliai(lietus su šlapdriba, šiauriniuose rajonuose su sniegu maišysis), dieną jau tik truputį palis. Vėjas vakarų, pietvakarių 8-13 m/s, gūsiai 15-17 m/s. Nakties pradžioje minus 3 plius 2°C, šalčiausia rytuose, šiaurės rytuose, vėliau atšils, dieną plius 3-7°C.

Sekmadienį, vasario 4 -osios naktį be ženklesnių kritulių, dieną protarpiais krituliai, daugiausia lietus. Vėjas vakarų 7-12 m/s, dieną gūsiai 15-17m/s. Naktį 0 plius 3°C, šalčiausia šiauriniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose iki minus 2°C, dieną plius 2-6°C.

Kokia bus kita savaitė?

Pirmadienį, vasario 5 d. gausoki krituliai-naktį šlapdriba su sniegu maišysis, dieną daugiausia lietus. Vėjas vakarų, pietvakarių 8-13 m/s gūsiai 15-18 m/s, pajūryje 19-23 m/s. Naktį plius 1-3°C, dieną plius 2-5°C.

Antradienį,vasario 6 d. pasnigs, gausiau naktį. Plikledis. Vėjas šiaurės vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15-18 m/s, pustys. Naktį minus 1-5°C, dieną apie 0°C, rytuose, šiaurės rytuose iki minus 2°C.

kaip mes po tų dažnų smogimų dar gyvi
Bl..t vieni smūgiai!!!Šlykštu skaityti!
tu įsivesk nuo dusliarkos vamzdį į saloną ir nereiks pergyventi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų