Žemės ūkio ministras įvertino sausros žalą: „Galime netekti net trečdalio derliaus“

 Sausrai vis labiau veržiantis į Lietuvą kyla vis didesnis pavojus derliui. Dabartiniais specialistų skaičiavimais galime netekti net trečdalio derliaus, tad kainos lietuviškai produkcijai kiltų. Ar pasirengę atremti tokias grėsmes Lietuvos ūkininkai?

TV3 televizijos žinių studijoje pirmadienį Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys tikino, kad ekstremalios situacijos Lietuvoje neketinama skelbti.

„Paskelbus ekstremalią situaciją reikia galvoti ir ką mes su tuo darome. Paskelbus ją, tada dažniausiai reikia imti iš rezervo pinigus ir kompensuoti nuostolius. Kalbant apie stichinę sausrą, problema yra tame, kad tai yra draudiminis įvykis. Kadangi ūkininkai neapsidraudę, nors galėjo, valstybė ir savivaldybės nėra įpareigotos kompensuoti šių nuostolių“, - teigė G. Surplys.

Stichinė sausra praėjusią savaitę paskelbta jau 5-iose – Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Trakų rajono ir Kalvarijos savivaldybėse. Prie jos lygio artėja dar daugiau nei 10 savivaldybių.

Visą pokalbį žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
t
tadas
2018-06-11 17:35:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkaip pas lenkus visada derlius.
Atsakyti
0

A
ApeLsinas
2018-06-11 21:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
mūsų turčiams ūkininkams vis blogai,lyja blogai sausa blogai, baikit skleist nesąmones ponai milijardieriai. Nevažinėtumėt po užsienius, nestatytumėt po kelis namus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų