Šiandien turėtų įvykti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandalo atomazga. Šiuo metu Antikorupcijos komisija (AK) bando suderinti bendras išvadas dėl FNTT pareigūnų atleidimo klausimo. Savo ruožtu Romualdas Ozolas surengė spaudos konferenciją, kurios metu buvo paviešinti keli žiniasklaidai kol kas nežinomi faktai.

Kaip vakar pareiškė Naglis Puteikis, dviem AK nariams buvo grasinama. Pasak jo, grasinama buvo parlamentarams Sauliui Bucevičiui ir Žilvinui Šilgaliui. Jiems duota suprasti, kad po kitų rinkimų į Seimą jie gali nebūti pakviesti į valdančiąją koaliciją.

„Mes matome, kaip keletas narių keičia nuomonę nuo pat pirmųjų posėdžių. <...> Vienas iš žmonių, kuriuos mes apklausinėjome, dviem aštriausius klausimus uždavusiems Seimo nariams, t.y. S. Bucevičiui ir Ž. Šilgaliui, pasakė tokią frazę: „Na, na, veikėjai, kai ratas apsisuks, pažiūrėsime“, – citavo N. Puteikis.

Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys įvardijo, kad grasinęs asmuo buvo „Lietuvos banko“ valdytojas Vitas Vasiliauskas.

[papildyta 11:44] Ž. Šilgalis, portalo Balsas.lt žurnalistų paklaustas, ar iš tiesų jam buvo grasinama, atsakė: „Vakar nuskambėjo ta frazė, nesusijusi su klausimu, kurį aš uždaviau. Bet niekam pretenzijų neturiu, nes manęs taip lengvai neprispausi.“

REKLAMA

Parlamentaras pabrėžė, kad aukštiems valdininkams nereikėtų taip „susireikšminti“, nes matosi, kaip veržiasi jų emocijos ir nelaiko nervai.

Pasak jo, D. Kuolys pasakė tai, kas akivaizdu: „Juk po pietų pas mus komisijoje ir buvo vienas V. Vasiliauskas.“

Pašnekovas patikino, kad jis laikosi pozicijos, kad viskas turi paaiškėti, nes šioje FNTT istorijoje yra daug neteisėtų, nekorektiškų veiksmų ir vertinimų, bei įpainiota ne viena institucija.

„Aš savo išvadose pateikiau viską, vienų institucijų veiksmai įvertinti griežčiau, kitų – nelabai. <...> Jei į mano išvadas nebus atsižvelgta, aš turiu atskirą nuomonę ir nematau čia jokių paslapčių. Dėl to, kad šioje situacijoje nukentėti daugiau ar mažiau jau niekas nebegali“, – teigė jis, tarsi leisdamas suprasti, kad bet kokiu atveju atskleis visuomenei taip vadinamą „slaptą informaciją“.

Pasak jo, „Snoras“ jau nuverstas, žmonės labiau nei nukentėjo nuo to, jau nebenukentės.

Įvardijęs citatos savininką V. Vasiliauską iš uždaro AK posėdžio, D. Kuolys prisipažino, kad informaciją sužinojo iš žiniasklaidos.

„Bet jūs pagalvokite, kai tautos paskirtas pareigūnas grasina, kai toks iššaukiantis elgesys, L. Kernagis turėjo išeiti ir pareikšti viešai. Gąsdinimas ir grasinimas parlamentarams, kurie atlieka parlamentinį tyrimą – tai yra nesusipratimas! Kaip žemai krito Seimas, kad jų paskirtas pareigūnas gali tyčiotis iš jų pačių“, – piktinosi D. Kuolys.

Taip pat jis atskleidė, kad AK jau išsiaiškino, kad Vitalijus Gailius atostogavo tuo metu, kai vyko „slaptasis“ pasitarimas dėl „Snoro“. Vadinasi, jis „nutekino informaciją“ atostogaudamas. „Pasirodo, iš viešo neslapto posėdžio, jame nebūnant, galima išnešti slaptą informaciją ir būti už tai atleistam“, – stebėjosi D. Kuolys.

D. Kuolys pabrėžė, kad patys Generalinės prokuratūros atstovai yra atskleidę, kad pasitarimas dėl „Snoro“ nebuvo slaptas.

Kaip yra iš tikrųjų, bus aišku jau šiandien. Penkioliktą valandą AK pažadėjo paskelbti atlikto tyrimo išvadas ir neslėpė vilčių, kad tikisi, jog bus galimybė išslaptinti visą AK tyrimo medžiagą.

REKLAMA

Tuo tarpu paties R. Ozolo teigimu, po jo kartu su bendražygiais surengto mitingo, kai buvo bandoma vyti neteisingumo įšalą iš Lietuvos, matoma tam tikrų teigiamų tendencijų.


Rašyti komentarą...
P
Pikasas
2012-03-01 10:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą

Kokios bebūtų Seimo Antikorupcinės komisijos išvados, pats tyrimas, jo eiga ir išsprūdusi kukli informacija keidžia teigti, kad tokio produktyvaus operatyvumo iki šiol nebuvo parodžiusi nei viena Seimo komisija ar kokį tyrimą vykdanti teisėsaugos institucija. Liudininkai pateikę savo teiginius komisijai buvo tokiose aukštose pareigose, kad jų niekaip neįmanoma buvo tarpusavyje izoliuoti, kaip daroma Lukiškėse tyrimo metu. Tai ką pasirinko L.Kernagio komisija? Skaitome: "Paprasta žmogiška logika reikalavo nedelsti ir kuo operatyviau pabendrauti su kitais šios istorijos dalyviais, KOL JIE NEGAVO ĮSPĖJIMŲ KAIP TURĖTŲ ELGTIS".

Seime "Snoro" istoriją tiria speciali V.Mazūronio vadovaujama komisija ir Anušausko vadovaujamas NSGK. V.Mazūronį kiekvieną mielą dieną galėjome matyti televizijų programose, kur jis maivydavosi pakikendamas šia tema, o jokio aiškumo, kad tyrimas komisijoje pozityviai vyksta - žiūrovai neišgirdo. Anušauskui teko Miliūtės laidoje atmušinėti R.Palaičio ir A.Čapliko grubokus puldinėjimus ir neįsivelti į E.Masiulio populistinius laviravimus. Atrodo, kad NSGK politinę išvadą visuomenei pateiks ir lauks prokuratūros tyrimo rezultatų. Tyrimo, kuris pavėlavo prasidėti net tris mėnesius. Palyginkime tai su tuo, ką atliko Antikorupcinė komisija per vieną savaitę.

Manau, kad toks išskirtinis šios L.Kernagio vadovaujamos komisijos operatyvumas šokiravo liudininkus, kurie "pričiulbėjo" ir tai, dėl ko dabar kai kas gailisi. Žodis kaip žvirblis - išskrido ir gaudyk laukuose... Žodis greičiau kaip bumerangas. Prisimelavai? Komisija paryškino? Tada ir kerta sugrižęs bumerangas per jautrią vietą. Kam per sėdynę, kam dar kur nors...

Manau, kad šis tyrimas turėjo nustebinti ir visą visuomenę, kuri įprato stebėti, kaip visokie tyrimai vykdomi metų metais, kol galu gale visi jo galai sukišamį į pelkyną be aiškaus dugno.

Nemažą kainą visuomenė sumoka už savo abejingumą ar padarytas klaidas. Pradžioje leidžiama prasibrauti į valdžią tiems, su kuriais ne tik į žvalgybą nepatartina eiti, bet ir tūpti šalia... Po to stebima, kaip auga krūvos ant jų nueito kelio. Kai paliepiama išsivalyti - urzgimas ir dantų šiepimas. Tad už mūsų visų sąmoningumo augimą mokame didelę kainą, tačiau be to būtų dar sunkiai krutėti demokratinės ie teisinės šalies, kur teisingumas - aukščiausiai vertinama forma, link. Lėtai, bet judame.

Kai kas bando teigti, kad ir toliau "sėkmingai" grimztame į tą pelkyną. Drįsčiau paprieštarauti. Būtent tokiose istorijose, kaip V.Paciūno, D.Kedžio, E.Kusaitės net ir "Snoro" aferiūkštėse mes jau pradedame kaip per miglą įžvelgti tuos "vadybininkus", kurie šias istorijas stumia Lietuvos valstybės neprietelių džiaugsmui. Ne kartą diskutavau, kad būtina visiems susitelkti ir ginti visas Lietuvos valdžios institucijas (prie įvairios valdžios) nuo totalaus jų puolimo. Seimą ir Prezidentą renkame mes patys. Vyriausybės ministrų kabinetas - tų valdžių išdava. viskas mūsų rankose. Kokią sugebėsime turėti valdžią - tokia ji ir bus. Net ir teisėsaugos institucijų "valstybėles - valstybėje" privalome sugebėti kontroliuoti, kad jos vykdytų LR Konstitucijos nuostatas. O kaip kitaip? Turime aukščiausią įstatymą, ES teisės aktus, dargi Dekalogo "Dešimtį įstatymų". Vykdykime viską ir gyvensime bent jau garbingai. Taip gyvenant tapsime ir turtingi - ir kūnu, ir siela ir visu kuo kitu... Tik taip būtų harmoningai. Vieninteliai esame Žemėje pasivadinę "homo sapiens". Išnaudokime tokias išskirtines protavimo galimybes.
Atsakyti
0

a
apie neteisingumą teisėsaugoje ima kalbė
2012-03-01 10:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
tik tuomet, kai kas nors iš pačių teisėsaugininkų nukenčia nuo jų pačių sukurtos sistemos. patys muša - patys rėkia
Atsakyti
0

J
Jonas
2012-03-01 10:49:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vasiliauskas pirko duda. Pats ziauriausias pasiruosimas neregeto masto terorui.Visi isleptuves!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų