Vytautas Landsbergis: jei ne už tokią Lietuva kovojai... tai pasidaryk kitoks ir šalis bus kitokia

Mitinge prie Seimo, kurio šiandieninius Sausio 13 -osios renginius Vytautas Landsbergis ignoravo, jam buvo įteiktas alternatyvus Laisvės premijai apdovanojimas. Dėl šios skyrimo prieš 25 erius metus sausio 13 ąją Aukščiausiojoje Taryboje Lietuvos pasipriešinimui prieš Sovietų agresiją vadovavusiam Landsbergiui Seime kilo aršios diskusijos.

Dar nespėjus išsiskirstyti Landsbergį pagerbti atėjusiam gerbėjų būriui profesorius sutiko pakalbėti ant suolelio priešais Seimą. Toje vietoje, kur prieš 25 erius metus degė laužai ir buvo statomos barikados, nes visi nerimastingai ruošėsi sovietinių tankų šturmui.

Paklausus, kokią V. Landsbergis matytų Lietuvos ateitį, politikas pabrėžė mokėjimą džiaugtis laisve.

Lietuva buvo nepriklausoma labai ilgai. Lietuva jau tūkstantį metų egzistuoja. Mes supraskim, kas esam. Žinoma, buvo nelaimių laikotarpiai, buvo vergijų, buvo išsivadavimų. 25 metai tai tik trumpa atkarpa. Bet Lietuva išliko, Lietuva gyvena, tai yra labai svarbu ir labai vertinga. Kad tik mes mokėtumėm vertinti laisvę ir Lietuvos buvimą laisvėje“, - sako profesorius.

Visas interviu – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
P
Petrui
2016-01-14 14:48:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiuos klausimus reikia skirti socdemam:) Kolūkių pirmininkai tapo stambiais žemvaldžiais ,komunistų balsais atmestas desovietizacijos įstatymas.Į seimą rinkom tuos pačius populistus ir buvusius komunistus( priešingai nei estai)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų