Vyriausybė sutarė dėl pasiūlymų Seimui: didžiosios reformos lauks rudens

Vyriausybė trečiadienį sutarė dėl pasiūlymų Seimo pavasario sesijos darbų programai. Ministrų kabinetas siūlys Seimui virš 100 teisės aktų, tarp kurių – keičiama išmokų tėvams tvarka, tobulinama apsauga nuo smurto šeimose, dėmesys klimato krizei.

„Daug derinomės, daug dirbome visi kartu, kad sudėliotume tą programą, kurią galėtume Seimui svarstyti pavasarį“, – Vyriausybės posėdžio metu trečiadienį kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Premjerė pripažino, kad siūloma nemažai įstatymų pakeitimų, tačiau dalis jau yra pateikti Seime. Tad, jei Seimas per pavasario sesiją spėtų apsvarstyti daugelį šių klausimų, dalis darbų į rudenio pasiūlymus nepersikeltų.

Vyriausybės vadovės teigimu, pirmas blokas pasiūlymų yra tie, kurie dera su Vyriausybės programa. Antra dalis pasiūlymų – Europos Sąjungos teisės aspektai, tiek tie, kurie sprendžia pažeidimų procedūras, pradėtas prieš Lietuvą, tiek nauji teisės aktų pakeitimai. Trečias pasiūlymų blokas – Konstitucinio Teismo nutarimus įtvirtinantys įstatymų pakeitimai.

„Ko šioje sesijoje nėra <...> – savaime suprantami dalykai, kad toms didelėms reformoms parengti mums reikės papildomo laiko. Manau, kad įstatymų projektai, susiję su daugeliu reformų, Seimą pradės pasiekti nuo rudens sesijos“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Visgi, kaip teigė premjerė, ir tarp pasiūlymų pavasario sesijai yra itin svarbių klausimų. Tarp tokių projektų – energetinės nepriklausomybės, inovacijų projektai, pakeitimai švietimo ir socialiniams darbuotojams.

„Svarbių sprendimų yra nemažai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerė pripažino, kad pavasarį Vyriausybė tikriausiai neišvengs netikėtų ir neplanuotų sprendimų, kurių dabar negalima numatyti.

Pasak jos, Vyriausybė dar nesutarė dėl savo priemonių plano, kurį tvirtins po dviejų savaičių.

Vyriausybė siūlys Seimui svarstyti 113 teisės aktų projektų paketų, iš kurių 50 jau pateikti, o dar 63 planuojama registruoti vėliau. Planą Vyriausybė patvirtinti planuoja trečiadienį vyksiančiame posėdyje. Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė apie svarbiausius Vyriausybės siūlymus Seimo pavasario sesijai.

Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2021-02-24 15:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jūs galite pakeisti,dadėti kelis euriukus prie MMA ir sau atlyginimus ir visokius priedus pasididinti keliais šimtais eurų, ar net ir daugiau, vat taip ir didėja socialinė atskirtis,nors ant popieriaus męs vos nevidutiniokai,apgailėtina
Atsakyti
0

N
Nenusiskriaus
2021-02-24 15:05:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ypač pakeitimas valdžiažmogiams,akivaizdus bus vėl jiems atlyginimų kėlimas
Atsakyti
0

p
pasvajokit
2021-02-24 14:48:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko jus nepakeisit isgamos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų