Vyriausybė: siekdamos atlaisvinimų, savivaldybės turės užtikrinti tam tikras testavimo apimtis

Siekdamos atlaisvinimų, savivaldybės turės savo teritorijoje užtikrinti tam tikras profilaktinio testavimo apimtis, kad naujų atvejų ir teigiamų testų rodikliai iš tiesų atspindėtų objektyvią padėtį jų teritorijoje, sako Vyriausybės nariai.

„Su savivaldybių duomenimis turime būti kol kas labai atsargūs, todėl, kad testavimo apimtys yra nedidelės ir net ten, kur mes turime gerą rezultatą pagal naujų atvejų skaičių, tarkime, yra geltonojoje zonoje, mes nebūtinai turime pakankamą testavimo apimtį, kad galėtume pasakyti, jog daugiau mažiau universaliai bendruomenė savivaldybės yra testuojama“, – ministrų pasitarime penktadienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak jos, yra savivaldybių, kur šie rodikliai yra aukšti, tačiau tyrimai atliekami labai koncentruotai, tiriant tik daugiausia židinius ir simptomų turinčius žmones, todėl teigiamų testų dalis yra „proporcingai daug didesnė negu realybėje turbūt yra“.

Ministrės pirmininkės teigimu, artimiausiu metu bus koreguojama tyrimo situacija, o savivaldybėms jau suteiktos platesnės profilaktinio testavimo galimybės.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, jog savivaldybės atlaisvinimų tikėtis galės užtikrinusios 1-4 proc. savo gyventojų populiacijos profilaktinį ištyrimą, jeigu rodikliai vis dar atitiks numatytus atlaisvinimų plane.

„Mes tikimės, kad tikrai savivaldybės tam, kad galėtų tikėtis Vyriausybės kažkokių sprendimų, turėtų užtikrinti ne mažiau kaip vieną procentą savo gyventojų profilaktinio testavimo. Bet, aišku, uždėjome ribą neviršijant keturių procentų, nes laboratorijos turi ribotus pajėgumus“, – sakė ministras.

Vyriausybė šią savaitę patvirtino karantino atlaisvinimo planą, paremtą naujų atvejų skaičiui 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų bei teigiamų tyrimų dalimi. Lietuvoje, penktadienio duomenimis, naujų atvejų rodiklis siekia 288, o teigiamų tyrimų – 7,7 proc. Pagal šiuos rezultatus Lietuva yra antrajame blogiausiame scenarijuje iš keturių.

REKLAMA

Atsižvelgdamas į šiuos rezultatus, Ministrų kabinetas nusprendė nuo kitos savaitės sušvelninti karantino sąlygas: leisti atidaryti atskirą įėjimą turinčias ne maisto prekių parduotuves ir kirpyklas bei grožio salonus. 

Duris galės atverti tos parduotuvės, kurių prekybos plotas neviršija 300 kvadratinių metrų ir kurios turi tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų