Restruktūrizavus sveikatos priežiūros įstaigas šalyje funkcionuos 2 universitetų mokslo ir gydymo centrai, 8 respublikinio lygmens ligoninės, 8 regiono lygmens ligoninės, 39 rajono lygmens (iš jų 10 su chirurgijos ir akušerijos skyriais, 12 - su chirurgijos skyriumi) ligoninės.
Įgyvendinus ligoninių tinklo optimizavimą šalyje liks 24 gydymo įstaigomis mažiau, o tam tikros paslaugos nebus perkamos iš 30-40 skyrių. Tai tikimasi sutaupyti nuo 269,9 iki 343 milijonų litų.
Pirmadienį Vyriausybės pasitarime iš esmės stacionarinių gydymo įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos projektui, jis bus svarstomas artimiausiame Vyriausybės posėdyje.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, įgyvendinus dvejus metus truksiančią pertvarką, pagerės gydymo kokybė ir pacientų saugumas, nes paslaugos bus teikiamos tik kvalifikuotų ir turinčių pakankamą patirtį vieną ar kitą procedūrą atlikti medikų, bus sukurti "žalieji koridoriai" - medikai turės aiškias taisykles, kokios būklės pacientą pristatyti į vieno ar kito lygio ligoninę. Pertvarkos eigoje taupomos lėšos ir specialistai iš stacionarinės grandies bus perkeliami į pirminę ir ambulatorinę grandis. Turėtų sutrumpėti ir eilės poliklinikose, konsultacijų pas specialistus reiks laukti trumpiau, bus efektyviau panaudojama turima medicininė įranga. Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programoje numatytas paslaugų restruktūrizavimas, besiremiantis ligoninių suskirstymo į RRR (rajono, regiono, respublikos) lygmenis principu. Taip pat numatomas ligoninių tinklo optimizavimas. Jis grindžiamas dviem principais: monoprofilinių ligoninių jungimo į daugiaprofilines ligonines principu ir ligoninių jungimo geografinio artumo principu.
Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programa buvo pradėta rengti šį pavasarį.