Vyriausybė jau rengiasi masinei vakcinacijai: ketinama pradėti birželio pradžioje

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigia, kad masinį Lietuvos gyventojų vakcinavimą nuo COVID-19 tikimasi pradėti birželio pradžioje. Vyriausybė jau pradėjo parengiamuosius žingsnius masinei gyventojų vakcinacijai.

„Vakcinavimo procese ypač svarbus gyventojų vakcinavimas, kuris turi vykti sklandžiai, turint omenyje, kad turėsime vakcinuoti apie pusantro milijono gyventojų“, – Vyriausybės pasitarime teigė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

„Manome, kad pagal gaunamus vakcinų srautus masinė vakcinacija galėtų būti pradėta birželio pradžioje“, – pridūrė G. Balčytytė.

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimus dėl masinio vakcinavimo sprendinių koordinavimo.

Pritarė, kad masinę vakcinaciją tikslinga vykdyti taikant mišrųjį masinės vakcinacijos scenarijų – naudojamos pagrindinė ir rezervinė elektroninės registracijos vakcinacijai informacinės sistemos, siekiant užtikrinti nepertraukiamą gyventojų registravimą vakcinacijai, esant dideliam gyventojų registravimosi srautui.

„Diskutavome penktadienį, kad pagrindine sistema vis dėlto remsimės Ekstremalių situacijų valdymo informacine sistema ir Registrų centras – kaip rezervinis ir galbūt kaip perspektyvinis sprendimas jau vėlesniems masinio vakcinavimo ratams“, – teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pavesta Sveikatos apsaugos ministerijai su Ekstremalių sveikatai situacijų centru užtikrinti Ekstremalių situacijų valdymo informacinės sistemos išplėtimą elektroninės registracijos vakcinacijai moduliu arba alternatyvių sprendinių įsigijimo, ir jų parengimą veikti iki 2021 gegužės 15 d.

Vyriausybė pavedė Sveikatos apsaugos ministrui sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę, kuri parengtų masinės vakcinacijos sprendinių įgyvendinimo planą ir ne vėliau kaip iki 2021 m. balandžio 16 d. pristatytų jį Vyriausybei. Taip pat ministerija koordinuos masinei vakcinacijai reikalingų sprendinių įgyvendinimą.

Krašto apsaugos ministerijai turės išnagrinėti numatomų naudoti masinei vakcinacijai informacinių sistemų kibernetinį saugumą, bei pateikti darbo grupei konkrečias priemones informacinių sistemų saugumo užtikrinimui ne vėliau kaip iki 2021m. balandžio 28 d.

REKLAMA

Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai ir Informaciniam visuomenės plėtros komitetui skubos tvarka pavesta suderinti Ekstremalių situacijų valdymo informacinės sistemos nuostatų pakeitimus, kurie sudarytų sąlygas vykdyti centralizuotą registraciją vakcinacijai nuo COVID-19.

Praėjusią savaitę skelbėme, kad Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigė, kad masinį Lietuvos gyventojų vakcinavimą nuo COVID-19 tikimasi pradėti iki birželio pradžios. Vis dėlto ji akcentuoja, kad tiksli masinio vakcinavimo data priklausys nuo vakcinų tiekimo.

Kaip penktadienį teigė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, kol kas, kaip ir numatyta Sveikatos apsaugos parengtame vakcinacijos plane, tikimasi, kad masinis gyventojų vakcinavimas galėtų būti pradėtas vasaros pradžioje.

„Vyriausybė ruošiasi masinei vakcinacijai, kuri, tikėtina, prasidės iki birželio pirmos dienos. Natūralu, Vyriausybė svarsto visus susijusius organizacinius klausimus. Šiandien Vyriausybė diskutavo šiais klausimais.

Masinės vakcinacijos metu reiks susitarti su 1,5 mln. gyventojų. Tai reiškia, turės būtų atlikta apie 3 mln. skiepų. Procesas tikrai sudėtingas ir didelio masto. Žmonės turės žinoti, kada ir kokia vakcina vakcinuojami, kokiame punkte, galės ar negalės atvykti.

Tikimės, kad iki birželio 1 dienos prasidės masinė vakcinacija. Bet pasakyti tikrai, kad tai įvyks birželio 1 d., dar negaliu“, – žurnalistams spaudos konferencijoje penktadienį kalbėjo G. Balčytytė.

Taip pat, anot Vyriausybės kanclerės, gyventojai vakcinoms galės registruotis ne tik internetu, bet ir kitais būdais, kuriuos aptars Vyriausybė: „Pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema. Tada veiksmas vyksta paprasčiau. Tačiau turi būti įvertintos ir visos techninės galimybės“.


Rašyti komentarą...
V
Vilma
2021-04-07 14:05:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmyn,kvailiai, kol Astra nepaseno!!
Atsakyti
-2

R
R.
2021-04-07 14:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ydomu kokia vakcina vakcinuot ruosiasi? Ar jiems idijotams nedasunta, kad astrazenika visviem zmones neis vakcinuotis.
Atsakyti
0

A
2021-04-07 14:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuri vyriausybė ruošiasi? Ar ES ruošiasi? Reklama geras dalykas, tik kai reklamuoji farmacijos gaminį, reikia 100 kartų atmatuoti, o tik paskui kirpti....vyriausybei reikėtų susimąstyti, kur paklius po tokių ruošinių.....juk šios vakcinos bandomosios, o tarptautinė teisė draudžia eksperimentuoti !!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų