VRK: liberalams dotacija neskiriama

Partijai padarius šiurkštų finansavimo įstatymo pažeidimą, dotacija neskiriama, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Įstatymas numato, kad jei pripažįstamas šiurkštus pažeidimas, dotacija VRK sprendimu neskiriama, ir yra numatytas terminas. Vėlgi VRK susirinkusi į posėdį (priima sprendimą). Teoriškai įmanoma iki dvejų metų savo sprendime priimti (dotacijos stabdymą – BNS)“, – ketvirtadienį LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ sakė VRK vadovė.

VRK ketvirtadienį konstatavo, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė įstatymą dėl praėjusių metų Seimo rinkimų kampanijos finansavimo. Komisija nusprendė, kad per 2016 metų rinkimus Liberalų sąjūdis pažeisdamas įstatymą gavo nepiniginę auką iš juridinio asmens – buvusio partijos nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto.

VRK duomenimis, praėjusių metų sausio 16 – balandžio 24 dienomis institutas surengė mokymus „Ready to Win“ (angl. Pasirengę nugalėti – BNS), jie kainavo 45,336 tūkst. eurų. Molymuose dalyvavo partijos nariai, o Liberalų sąjūdis už juos nemokėjo.

REKLAMA

Pagal Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymą, nustačius, kad politinė partija padarė šiurkštų šio įstatymo pažeidimą, VRK sprendimu partijai neskiriamas valstybės biudžeto dotacijos pusmetinis dydis. Jo dalis paskirstoma kitoms politinėms partijoms. Politinė partija turi teisę pradėti gauti biudžeto asignavimų pusmetinį dydį tik kitą pusmetį nuo pažeidimo pašalinimo.

Liberalų sąjūdį pripažinus šiurkščiai pažeidus įstatymą, jiems gresia netekti 395 tūkst. eurų pusmečio dotaciją. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius sako, kad partija skųs teismui VRK sprendimą.

 


Rašyti komentarą...
V
Valiukas
2017-10-19 23:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau, labai jau svaistesi pnigais si partija. Dideliu pinigu deka sugebedavo is vidutinybiu padaryti zvaigzdes ir taip pilkas vidutinybes prastumti i seima.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų