REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienio vakarą vykusiame uždarame VP grupės akcininkų susirinkime nutarta atšaukti nacionalinio investuotojo LEO LT dalininko bendrovės „NDX energija“ valdybą ir pakeisti jos vadovą.

REKLAMA
REKLAMA

Sėkmingai energetinius projektus įgyvendinęs „NDX energijos“ vadovas Darius Nedzinskas savo vietą šioje bendrovėje užleido kitam VP grupės akcininkui Ignui Staškevičiui, iki šios vadovavusiam bendrovei „Euroapotheca“.

REKLAMA

Rotacija - ne naujiena

Pats D.Nedzinskas paskirtas į I.Staškevičiaus vietą ir dirbs „Euroapotheca“ valdybos pirmininku bei generaliniu direktoriumi. Kiek anksčiau apie pasitraukimą iš „NDX energijos“ valdybos pareiškė ir VP grupės viceprezidentas Žilvinas Marcinkevičius, buvęs vienas pagrindinių „liūtuku“ vadinamo nacionalinio investuotojo idėjos strategų.

REKLAMA
REKLAMA

Naujuoju „NDX energijos“ vadovu paskyrus I.Staškevičių vakar šio verslo užkulisiuose pasigirdo kalbų, kad šis talentingas vadybininkas iki šiol visuomet būdavo skiriamas į tuos VP grupei priklausančius padalinius, kuriems reikėdavo skubios pagalbos. Ar ir šį kartą pagrindiniai VP grupės akcininkai į savo energetikos padalinį nusprendė siųsti labiau patyrusį vadovą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš taip nemanau, nes nenoriu lyginti, kuris iš mūsų yra stipresnis, o kuris silpnesnis, nes visi turime ir stipriųjų, ir silpnųjų pusių, - „Respublikai“ diplomatiškai atsakė I.Staškevičius. - Baigėsi vienas etapas, prasideda kitas, nes, matyt, tie žmonės, kurie rengė nacionalinio investuotojo kūrimo projektą, galbūt per daug su juo susisaistė emociniais ryšiais, pradėjo tapatinti save ir savo bendrovę su kuriama subjektu.

REKLAMA

Tiek Ž.Marcinkevičius, tiek D.Nedzinskas daug ir įtemptai dirbo derėdamiesi, kurdami LEO LT vizijas, sutartis su didesniojo akcininko atstovais. Tai primena ir mano patirtį, nes užsibuvęs vienoje srityje po kurio laiko pradedi viską matyti tik vienu žvilgsniu, negali pasižiūrėti ir šalies. Tai jau tampa nebenaudinga nei projektui, nei pačiam darbuotojui. Bet tai tik mano prielaidos. Todėl atėjo laikas permainoms - VP grupėje rotacijos principas nėra jokia naujiena, o viena iš mūsų verslo sėkmės priežasčių“.

REKLAMA

„Liūtuką“ valdys tik patikimi

I.Staškevičius teigė, kad jam keliami uždaviniai - vykdyti jau prisiimtus ir kylančius „NDX energijos“ įsipareigojimus. Naujasis bendrovės vadovas atskleidė, kad bene svarbiausias jo artimiausios ateities darbas - tinkamai atstovauti VP grupei priklausančių akcijų paketui, kad būtų suformuota tokia LEO LT vadovų komanda, kuria galėtų drąsiai pasitikėti ir privatūs investuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„VP grupėje esu mažesnysis akcininkas, todėl labai gerai suprantu jo vaidmenį kuriant verslą. Tai yra tik akcininko vaidmuo, negali savęs tapatinti su vadovybe ir pulti valdyti tai, kas tau nepriklauso, -

„Respublikai“ sakė I.Staškevičius. - Neabejoju, kad nacionalinis investuotojas turės kompetentingą komandą, kurią ar jos formavimo principus pasiūlys Vyriausybė. Tuomet galbūt kartu rinksime kandidatus, kritikuosime, kartu stebėsime ir akylai prižiūrėsime. Tai - artimiausias ir kol kas svarbiausias tikslas.

REKLAMA

Ne tiek svarbu, ar Staškevičius, ar kitas ponas atėjo vadovauti „NDX energijai“. Daug svarbiau - kas vadovaus LEO LT, nes ši bendrovė ir bus nacionalinis investuotojas į atominę energetiką“.

Paklaustas, ar LEO LT boso kėdę galėtų užimti anksčiau Ž.Marcinkevičiaus minėti garsūs vadybininkai - bendrovės TEO LT vadovas Arūnas Šikšta, SEB banko prezidentas Audrius Žiugžda, buvęs ūkio viceministras Nerijus Eidukevičius, I.Staškevičius nenorėjo spėlioti. Naujojo „NDX energijos“ vadovo teigimu, LEO LT turėtų valdyti „nepriklausoma, savarankiška ir kompetentinga vadovų komanda“.

REKLAMA

Nauja darbo vieta vakar džiaugėsi ir D.Nedzinskas. Jis teigė, kad su didžiausiu susidomėjimu imsis gilintis į jam dar visiškai naują verslo sritį. „Mano misija energetikos projekte pabaigta - visus įmanomus savo darbus pertvarkant bendrovę VST ir kuriant nacionalinį investuotoją atlikau, - sakė D.Nedzinskas. - „NDX energijai“ prireikė šviežio kraujo, naujo žmogaus, kuris neužsisėdėjo šioje srityje. Rotacija versle visuomet yra sveikintinas dalykas, nes verslininkas privalo daryti biznį bet kurioje srityje“.

D.Nedzinskas vadovaus „Euroapothekai“, vienijančiai 350 vaistinių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir Slovakijoje. Apie 3 tūkst. darbuotojų turinti įmonė pernai pasiekė 940 mln. litų apyvartą.

Julius GIRDVAINIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų