REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
2
Dienos pietūs Seime kainuoja pigiai (tv3.lt fotomontažas)

Vos 3,5 euro – už tiek Seime galima pavalgyti puikius ir skanius dienos pietus čia įsikūrusioje kavinėje. Esą dalį valgiaraščio kainų kasdien nustato tiekėjas, o Seimo kavinėje maistą tiekia uždaroji akcinė bendrovė „Taurakalnis“. Užtat kitose Vilniaus maitinimo įstaigose pietūs atsieina gerokai brangiau – kainos bene dvigubai didesnės nei Seimo kavinėje. Šalį taip pat purtant infliacijai ir kylant kainoms, mažų mažiausiai keistai atrodo tokie pasiūlymai Seime. Apie tai kalba ir patys politikai.

2

Vos 3,5 euro – už tiek Seime galima pavalgyti puikius ir skanius dienos pietus čia įsikūrusioje kavinėje. Esą dalį valgiaraščio kainų kasdien nustato tiekėjas, o Seimo kavinėje maistą tiekia uždaroji akcinė bendrovė „Taurakalnis“. Užtat kitose Vilniaus maitinimo įstaigose pietūs atsieina gerokai brangiau – kainos bene dvigubai didesnės nei Seimo kavinėje. Šalį taip pat purtant infliacijai ir kylant kainoms, mažų mažiausiai keistai atrodo tokie pasiūlymai Seime. Apie tai kalba ir patys politikai.

REKLAMA

Kaip praneša tinklalapis dienospietus.lt, sostinės kavinėse pietūs paprastai kainuoja daugiau nei Seime. Dienos pietų kainos maitinimo įstaigose paprastai siekia nuo 5 iki 8–9 eurų, tačiau kartais gali tekti ir plačiau atverti piniginę. Tiesa, į Seimo kavinę gali patekti ne visi – būtinas laidimas: durys atviros tik Seimo nariams ir kitiems parlamente dirbantiems ar leidimus lankytis gavusiems asmenims.

Seimo kavinei vadovaujančios įmonės „Taurakalnis“ vadovė Viktorija Dūdienė portalui tv3.lt atsakė, kad patiekalų kainos Seimo kavinėje atitinka maisto tiekimo sutarties reikalavimus. „Esame  pasirašę   paslaugų  pirkimų  sutartį, kuri įpareigoja mus (kaip tiekėjus) teikti paslaugas sutartyje numatytomis sąlygomis. Sutartis dar galioja, tai ir mūsų įsipareigojimai taip pat lieka“, – teigia V. Dūdienė.

REKLAMA
REKLAMA

Stebisi, ką galima pagaminti už 4 eurus

Užtat Seimo narys, Lietuvos regionų frakcijos atstovas Remigijus Žemaitaitis mano, kad dienos pietų kainos Seimo kavinėje gali būti mažesnės dėl sumenkusios apyvartos. Paskutinė pertrauka tarp Seimo sesijų truko beveik pusantro mėnesio.

REKLAMA

„Seime 4 mėnesius plenariniai posėdžiai nevyksta. Jeigu liepą–rugpjūtį mėnesį ir sausį–vasarį yra daugiausiai komitetų posėdžiai, tai plenarinių posėdžių nėra. Reiškia, apkrovos nėra ir tos prekybos didelės nėra“, – svarstė jis.

R. Žemaitaitis stebėjosi žemomis dienos pietų kainomis Seimo kavinėje ir klausė, ką galima patiekti ant stalo už tokią sumą.

„Už 4 eurus pagaminti pietus – sunkiai aš įsivaizduoju. Norėčiau pažiūrėti, ką ten duoda už tuos 4 eurus, nes realiai dienos pietūs mieste kainuoja nuo 9–10 eurų. <...> Viename restorane mačiau dienos pietus už 11 eurų“, – pripažino R. Žemaitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas pabrėžė, kad kainos Seimo kavinėje greičiausiai keistųsi, jeigu čia galėtų pietauti visi norintys.

„Jeigu būtų atidaryta kavinė, visiems prieinama, jei visi gyventojai galėtų [ten valgyti – tv3.lt], manau, nuomos kaina iš karto būtų didesnė. Apyvarta taip pat“, – pažymėjo Seimo narys.

Seimo narys: „Kaina atitinka ir kokybę“

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys, parlamentaras Arvydas Nekrošius svarstė, kad Seimo kavinę aptarnaujančiai įmonei greičiausiai priimtinos tokios dienos pietų kainos.

„Kaip suprantu, Seimo kavinės nėra pagrindinė veikla aprūpinti Seimo narius maistu. Jie dar turi ir kitų veiklų, tiesiog nuomojasi patalpas Seime. O maistą, kiek žinau, tiekia visai Lietuvai. Tikėtina, kad kažkiek amortizuoja savo sąnaudas ir pigiau gali pasiūlyti maistą“, – sakė Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto A Nekrošius pripažino, kad Seime galima pavalgyti už gana menką sumą, palyginti su kitomis maitinimo įstaigomis.

„Dėl pačių kainų – taip, sutikčiau, kad jos yra pakankamai žemos. Bet paties maisto kokybė irgi tokia, nepasakyčiau, kad labai gera. Manau, kad kaina atitinka ir kokybę. Gal dėl to ir daugelis darbuotojų nelabai linkę eiti valgyti ten“, – kalbėjo jis.

Kitas Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad nepastebėjo kainų pokyčių Seimo kavinėje.

„Aš kartas nuo karto valgau, tai nepastebėjau, kad ten labai sumažėtų ar padidėtų kainos. <...> Varijuoja kainos. Yra nuolaida dienos pietums: 50 ar 60 centų kainuoja pigiau, jeigu imi sriubą ir antrą patiekalą, kaip pasiūlo kavinė“, – sakė jis.  

REKLAMA

Jis teigė, kad dėl infliacijos Lietuvoje maistas Seimo kavinėje irgi nepabrango.

„Kažkokių didelių pakitimų tikrai nebuvo. Kaip suprantu, pasaulinės naftos kainos įtakos mūsų kavinės patiekalų kainoms neturėjo“, – teigė A. Sysas.

 

Konservatorius nemato „radikalaus“ kainų skirtumo

Seimo narys, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Mindaugas Lingė teigė, kad yra dažnas Seimo kavinės lankytojas. Vis dėlto atpigusių patiekalų pastaruoju metu sakė nepastebintis.

„Kainos nėra tokios, kurių nebūtų galima įkasti. Renkantis patiekalą kaina nėra pagrindinis motyvas. Vis tiek čia yra pigiau turbūt negu mieste, <...> bet kad labai radikalus skirtumas, irgi nepasakyčiau“, – komentavo jis.

REKLAMA

Pašnekovas atskleidė, kiek paprastai sumoka už pietus Seimo kavinėje: „3,5 euro tikrai niekada nesu mokėjęs, dažniausiai 4–5 eurai. Mažiau negu 4 eurų turbūt niekada nebuvau mokėjęs už maitinimą“, – teigia M. Lingė.

Taip pat konservatorius pažymėjo, kad nedidelės kainos Seimo kavinėje greičiausiai yra paties tiekėjo pasirinkimas.

„Čia kas kokių kainų ieško. Netoli Seimo tekdavo kartais rasti ir pigesnių kainų. Kas kur ieško. Kriterijus yra patogumo arba skonio atitikimo dalykai ir galimybė rinktis. O laisvoje šalyje, jeigu tiekėjai rinkos reguliuoja kainas, jeigu apsimoka paslaugas teikti pigiau, šitoje vietoje kainos <...> – tai toks tiekėjo pasirinkimas“, – sakė M. Lingė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo kanceliarija: dalis patiekalų valgiaraštyje – pagal tiekėjo nurodytą kainą

Seimo kavinėje maistą tiekia uždaroji akcinė bendrovė „Taurakalnis“. Portalas tv3.lt klausė Seimo kanceliarijos, kokiomis sąlygomis ši įmonė veikia Parlamente.

„Sutartis su UAB „Taurakalnis“ sudaryta 2020 m. gruodžio 3  d.  ir galioja iki 2023 m. gruodžio 2 d. Sutartis sudaryta atlikus atvirą konkursą, skelbtą Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Konkurse pasiūlymus teikė 3 dalyviai, laimėjusios bendrovės konkursinis balas 59,89.

Sutartyje numatyta, kad dalis patiekalų kiekvienos dienos valgiaraštyje būtų siūlomi už Tiekėjo pasiūlyme nurodytą patiekalo kainą. Reikalavimo, kad bendrovė išlaikytų kainas „žemas“, nei sutartyje, nei pirkimo dokumentuose nėra nustatyta“, – tv3.lt informavo Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

REKLAMA

„Taurakalnis“: kainos atitinka sutarties reikalavimus

Įmonės „Taurakalnis“ vadovė Viktorija Dūdienė portalui tv3.lt komentavo, kad patiekalų kainos Seimo valgykloje atitinka maisto tiekimo sutarties reikalavimus.

„Esame  pasirašę   paslaugų  pirkimų  sutartį, kurį įpareigoja mus (kaip tiekėjus) teikti paslaugas sutartyje numatytomis sąlygomis. Sutartis dar galioja, tai ir mūsų įsipareigojimai taip pat lieka.  Esant tokiai situacijai, kai niekas negali tiksliai prognozuoti nei ekonominės, nei geopolitinės situacijos, mes bandome išgyventi šių dienų aplinkybėmis. Infliacija, darbuotojų trūkumas, pandemijos pasekmės, užsakymų ir pardavimų kritimas – tai šios  dienos iššūkiai, kuriuos bandome atlaikyti“, – teigia V. Dūdienė.

Čia tokia tvarka yra dar nuo tarybinių laikų. Ji nepasikeitė, bet už tos sutarties yra kita neoficiali kurios niekas neskelbia.
Seimunai yra vargsai.Jiems reikia nuolaidu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų