REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) su savivaldybėmis baigia derinti išankstiniam balsavimui Seimo rinkimuose skirtas naujas ar papildomas vietas, tarp tokių vietų – ir sostinės Lukiškių bei Sacharovo aikštės, Kauno rotušė.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) su savivaldybėmis baigia derinti išankstiniam balsavimui Seimo rinkimuose skirtas naujas ar papildomas vietas, tarp tokių vietų – ir sostinės Lukiškių bei Sacharovo aikštės, Kauno rotušė.

REKLAMA

Ši, kaip ir kai kurios kitos naujovės, šiųmetiniuose rinkimuose diegiamos saugantis koronaviruso plitimo ir siekiant tolygiau paskirstyti rinkėjų srautus.

Kaip BNS sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyks ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai bus kviečiami balsuoti kitur.

Vilniuje iš anksto gyventojai be savivaldybės pastato Konstitucijos prospekte galės balsuoti Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre Saulėtekyje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų Viršuliškėse, Vilniaus rajono savivaldybės pastate Rinktinės gatvėje bei Lukiškių aikštėje.

„Kaune balavimas vyks Rotušėje ir Kęstučio g. 1, Kauno kultūros centre. Klaipėdos miesto savivaldybėje balsavimo irgi nebus, jis vyks Taikos prospekto 70, Žvejų rūmuose“, – sakė L. Matjošaitytė.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat numačiusi keturias balsavimo vietas: be savo pastato sostinės Rinktinės gatvėje kvies rinkėjus atlikti pareigą Nemenčinėje, Švenčionių g. 12, Rudaminoje, Vilniaus g. 2 ir Lavoriškėse, Liepos g. 9.

REKLAMA

Palangos savivaldybė pranešė leisianti rinkėjams balsuoti Gintaro g. 34 numeriu pažymėtame pastate, Radviliškio savivaldybė – Dariaus ir Girėno 37, Šalčininkų rajono savivaldybė žada leisti balsuoti ir savivaldybės pastate Šalčininkuose, Vilniaus gatvėje, ir Eišiškėse, Gegužės g. 19.

Utenos savivaldybė be savo pastato dar leis balsuoti Utenio aikštės 7-uoju numeriu pažymėtame pastate.

Druskininkų savivaldybė vietoje savo pastato siūlo balsuoti patalpose Vilniaus alėjoje 16, Šiaulių miesto savivaldybė – Šiaulių kultūros centre Aušros alėjoje 31. 

REKLAMA
REKLAMA

Anykščių savivaldybė nurodė leisianti ir savivaldybės pastate, ir Anykščių kultūros centre A. Baranausko aikštėje.

VRK primena, kad balsuoti iš anksto galima bet kurioje šalies savivaldybėje.

Balsavimas – keturias dienas, prašoma atsinešti rašiklius

Šiemet balsavimas iš anksto vyks ne dvi dienas, kaip įprastai, bet keturias, t. y. spalio 5-8 dienomis, taip pat rinkėjai iš anksto galės balsuoti valanda ilgiau – nuo 7 val. iki 20 val., o ne nuo 8 val. iki 20 val., kaip anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis vyks balsavimas specialiuose punktuose, t. y. ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, bausmių atlikimo vietose – dėl konkrečios dienos sprendžia įstaigos vadovas. Į kiekvieną tokių vietų siunčiami du rinkimų komisijų nariai, VRK kviečia dalyvauti ir stebėtojus.

Gyventojams, atvykstant balsuoti, be asmens dokumento šiemet reikia turėti veido kaukę, savo rašymo priemonę. VRK žada, kad vis dėlto neturintiesiems rašymo priemonės, ji bus suteikta.

REKLAMA

Rinkėjai turės laikytis ir ne mažesnio nei metro atstumo vieni nuo kitų.

„Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kada mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą rekomenduojama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, t. y. ateiti vienam“, – kalbėjo L. Matjošaitytė. 

Salio 9 ir 10 dienomis bus galima balsuoti namuose. Šiemet išplėsta balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

REKLAMA

„Asmenys, esantys saviizoliacijoje, turėtų iš anksto užpildyti Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatytos formos prašymą, nurodyti pavardę, asmens kodą, gyvenamosios vietos adresą, nurodyti prašyme, kokį požymį jis atitinka – ar jis sergantis, ar įtariamas, ar turėjęs sąlytį“, – kalbėjo L. Matjošaitytė.

Pasak jos, pildydami anketas, gyventojai turės duoti sutikimą tvarkyti asmens duomenis VRK, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, kad VRK galėtų tinkamai pasirengti vizitui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paprastai einant pas balsuojančiuosius namuose užtenka dėvėti burną dengiančias priemones, pirštines. Kada einama pas asmenis, esančius saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio, tų priemonių yra daugiau. O kada einama pas sergančiuosius COVID-19, yra visas kostiumas, antbačiai, kepuraitė, respiratoriai“, – vardijo VRK pirmininkė.

Komisijų nariams vykdomi specialūs mokymai, kaip dirbti koronaviruso pandemijos sąlygomis.

L. Matjošaitytė tvirtino, kad VRK, net ir savivaldybėms padidinus balsavimo patalpų skaičių, pavyks išsiversti su esamu darbuotojų skaičiumi, tačiau dėl pailgėjusio darbo jiems teks mokėti daugiau – tam papildomai bus skirta 3,7 mln. eurų.

REKLAMA

„Tikimės, kad su tuo, ką turime, mums pavyks išsiversti, bet faktas – procesas ilgės dėl taikytų apsaugos priemonių, dažnai liečiamų paviršių dezinfekavimo, patalpų vėdinimo. Komisijos šiek tiek ilgiau užtruks ir skaičiuodamos balsus“, – tvirtino ji.

Taip pat dėl koronaviruso pandemijos balsavimas keturiose diplomatinėse atstovybėse Seimo rinkimuose vyks tik paštu. Tai bus taikoma ambasadoje Izraelyje, atstovybėse Brazilijoje San Paule, ir Los Andžele bei Niujorke Jungtinėse Valstijose. Užsienio reikalų ministerija prašė šią galimybę numatyti 35-iose iš 51 šalies atstovybių, tačiau VRK daugumą siūlymų atmetė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų