Vilniaus centre gyvenanti senolė nustebino ir visko mačiusius: nei tualeto, nei dušo, nei viryklės

Atvykę gelbėti benamių kačių, gyvūnų gelbėtojai nustėro – kur kas labiau nei katėms pagalbos, pasirodo, reikia vienišai 90 metų senutei. Kone pačiame sostinės centre gyvenanti senolė tarsi iš praėjusio amžiaus – neturi nei tualeto, nei kur nusiprausti, nei kur maisto pasišildyti, o pro duris ir langus vėjas kiaurai pučia žiemą vasarą. Savivaldybės atstovai aiškina, kad pagalba senutei siūlyta ne kartą, tačiau ji neva kategoriškai atsisako.

Medinis namukas visai šalia Vilniaus senamiesčio. O jame jau 60 metų gyvena ši – 90–metė senutė Nina. Tvarkinga, garbaus amžiaus moteris aprodo savo kuklų būstą. Čia nėra nei viryklės, nei šaldytuvo, tad per tokius karščius kad nesugestų, maisto namuose senutė tiesiog neturi.

„Neturiu nieko. Man dar už talonus davė tą šaldytuvą. Iš manęs tą gerą šaldytuvą pavogė, o vietoj jo atnešė blogą. Čia ne mano šaldytuvas ir aš jį atidaviau benamiui. Jis paklausė, ko nori už tai, atsakiau, kažko katinams, kokius 3 eurus“, – pasakoja vilnietė Nina Strekalovskaja.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus centre gyvenanti senolė nustebino ir visko mačiusius: nei tualeto, nei dušo, nei viryklės

Ponia Nina savo namuose neturi net kur nusiprausti.

„Einu pas vienuolę, prausiuosi ten už dyką. Nes visur reikia mokėt, o pirtys visur uždarytos, nėra kur“, – sako ji.

REKLAMA

Senolė neturi ir tualeto. Tiesa, šioks toks sukaltas lauke, bet kai sveikata arba oras pašlija gamtinius reikalus garbingo amžiaus moteris daro tiesiog čia, prie lovos.

„Aš, va, į kibirą darau. Ir katinų šlapimą čia išpilu, pripilu acto. Bet pas mane čia švaru. Nieko purvino nedarau“, – teigia. Atšalus orams 90–metė vilnietė pasakoja krosnį kūrenanti štai šiomis – iš parduotuvių gautomis medinėmis dėžutėmis, tačiau kai langai ir durys kiauri – temperatūra dažnai esą nesiekia nė 7 laipsnių. Senutė langus sandarino plastilinu.

Paklausta, ar šitaip vargsta visą gyvenimą, ponia Nina apsipila ašarom – esą giminės už tūkstančių kilometrų Rusijoje, o čia ji niekam nereikalinga.

„Mano gyvenimas kaip elgetos. Nieko nebuvo gero, ir pasakot nėra apie ką. – Šeimą turėjot? – Ne. O pas tėvuką gyvenau kaip pelė po šluota. Jisai girtas būdavo, mušėsi, nekentė mūsų. Dabar paklausčiau, kam tu mane į pasaulį paleidai, ar aš tavęs prašiau?“, – guodėsi moteris.

Kadangi nei vyro, nei vaikų senutė neturi, dabar ji rūpinasi net 6 laukiniais katinais. Juos sterilizuoti atvykę „Vyšnių sodo“ darbuotojai sako supratę, kad pagalbos labiau nei katėms reikia pačiai visų pamirštai senutei.

„Užėjus į vidų mums aišku lengvas šokas iš tikro buvo, mes nelabai supratome, kaip vyresnio amžiaus žmogus, jau tikrai garbingo amžiaus, gali gyvent tokiose sąlygose. Jinai neturi viduj tualeto, jinai neturi kriauklės, neturi viryklės, šaldytuvo, per langus kiaurai pučia vėjas“, – pasakojo „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė.

Kaimynai tikina, kad močiutė iš bado ir šalčio tikrai nemiršta – esą jai padeda cerkvės tikintieji. Buvo atvykusi ir socialinė darbuotoja, tačiau ponia Nina ją neva išvarė.

Vilniaus miesto būsto vadovas sako jau praėjusiais metais norėjęs senutei duris pakeisti, tačiau iš pradžių sutikusi, vėliau pensininkė persigalvojo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų