• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Startavus virusinių ligų sezonui – pranešimas apie galimą klastingo viruso protrūkį Vilkaviškio ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Buratinas“. Pranešama apie bent 7 ligoninėje atsidūrusius vaikus.

Startavus virusinių ligų sezonui – pranešimas apie galimą klastingo viruso protrūkį Vilkaviškio ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Buratinas“. Pranešama apie bent 7 ligoninėje atsidūrusius vaikus.

REKLAMA

Medikų rankose atsidūrę vaikai pajuto pykinimo ir vėmimo simptomus – įtariami žarnyno infekcijos atvejai. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Vilda Bajoriūnienė portalui tv3.lt patvirtino, kad apie šį įvykį iš darželio yra gautas pranešimas.

„Tačiau informacijos apie žarnyno infekcijos atvejus iš gydymo įstaigos kol kas negavome. Kai ją gausime iš medikų, tada atliksime epidemiologinį tyrimą“, – komentavo ji.

V. Bajoriūnienė nurodė, kad NVSC specialistai jau konsultavo susisiekusios ugdymo įstaigos atstovus dėl patalpų priežiūros, patarė stebėti vaikų sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Vilkaviškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Kristina Kubilienė LRT.lt sakė, kad yra įtariamas susirgimas norovirusu.

Dažniau puola šaltuoju metų laiku

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad nora ar rota virusų sukeliamos žarnyno infekcijos yra dažnai vartojama medicininė sąvoka, tačiau daugeliui žmonių šios ligos yra geriau žinomos kaip „skrandžio gripas“.

REKLAMA

Nacionalinės visuomenės sveikatos duomenimis, šių metų liepos mėnesį buvo užregistruota 783 žarnyno infekcinės ligos atvejai, iš jų 465 bakterinės kilmės žarnyno infekcijos ir 279 virusinės kilmės žarnyno infekcijos atvejai, tačiau, palyginus su praėjusiais metais, šiemet susirgimų yra 16 proc. mažiau.

Pasak V. Bajoriūnienės, žarnyno infekcijos registruojamos ištisus metus, tačiau virusinės kilmės susirgimų paprastai daugiau fiksuojama šaltuoju metų laiku.

REKLAMA
REKLAMA

NVSC primena, kad pirmieji norovirusinės infekcijos požymiai paprastai pasireiškia po 24–48 val. trunkančio inkubacinio periodo. Liga gali pasireikšti vienkartiniu ar daugkartiniu vėmimu, viduriavimu, pykinimu, pilvo skausmu.

Nepaisant to, kad ligos požymiai gali būti sunkūs, jie paprastai praeina po 12–72 val. Mažiems vaikams ir senyvo amžiaus asmenims ligos simptomai gali užtrukti 4–6 dienas. Apie 10 proc. susirgusiųjų, kuriems būtinas skysčių ir elektrolitų atstatymas – hospitalizuojami. Mirties atvejai dėl norovirusinės infekcijos yra labai reti, pasitaikantys ilgalaikio gydymo ir slaugos sveikatos priežiūros įstaigose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip apsisaugoti?

Skiepų nuo norovirusinės infekcijos nėra. Todėl profilaktikos pagrindas yra rankų higiena, saugus maistas ir vanduo. 

Ypatingą dėmesį rankų higienai ir paviršių valymui bei dezinfekcijai reikėtų skirti susirgusiojo šeimoje, vaikų ugdymo įstaigose, socialinės globos įstaigose, ligoninėse.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai rankų plovimo metu turi būti prižiūrimi suaugusiųjų (auklėtojų).

Kūdikių rankos plaunamos suaugusiųjų rankų plovimui skirtoje praustuvėje arba valomos drėgna servetėle ir nusausinamos popieriniu vienkartiniu rankšluosčiu. Rankų nusausinimui rekomenduojamos vienkartinio naudojimo priemonės. Daugkartinio naudojimo rankšluosčiai nerekomenduojami, nes padidina riziką pakartotinam rankų užteršimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų