VGT siūlo steigti Nacionalinį krizių valdymo centrą: pasigedo lyderystės papildyta 13:14 val.

Valstybės gynimo taryba (VGT) siūlo steigti Nacionalinį krizių valdymo centrą, dabartinėje dviejų lygių – nacionaliniame ir savivaldos – ekstremalių situacijų valdyme pasigedus lyderystės ir koordinavimo.

„Šiandien krizių, ekstremalų situacijų valdyme trūksta lyderiavimo, turimas dviejų lygių, savivaldos ir nacionalinis, valdymas nepakankamai tarpusavy integruotas, kad būtų priimami efektyvūs, savalaikiai, greiti sprendimai, todėl reikalingas Nacionalinis krizių valdymo centras galėtų būti kaip sprendimas“, – po VGT posėdžio trečiadienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius.

VGT sekretorius D. Kuliešius teigė, kad Nacionalinis krizių valdymo centras „galėtų stebėti visas galimas krizių ir ekstremalių situacijų rizikas, taip pat atliktų jų pasirengimą, kad parengtis visos valstybės, visų savivaldybių būtų reikalingame kokybės lygmenyje“.

Pasak D. Kuliešiaus, siūlymai dėl konkrečios struktūros bus parengti iki kito VGT posėdžio, o reikiamus teisės aktus planuojama priimti per Seimo pavasario sesiją.

„Šiandien VGT formate buvo priimtas sprendimas, kad ta koncepcija turi būti parengta iki kito VGT susitikimo, bus reikalingi tos koncepcijos įgyvendinimo teisės aktai, tai pavasario sesijoje tai turėtų būti priimta“, – sakė VGT sekretorius.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas sakė, jog būtina kurti integruotą krizių valdymo sistemą, jo vertinimu, toks centras turėtų būti pavaldus Vyriausybei.

„Net ir dabar COVID-19 atveju vietoje to, kad įsijungtų tuo metu egzistavę krizių valdymo elementai, buvo sukurtos įvairios paralelinės struktūros, ir taip tęsiasi iki šiol. Tai rodo, kad krizių valdymo sistemos sukūrimas turėtų būti vienas iš strateginių dalykų“, – po VGT posėdžio sakė L. Kasčiūnas.

„Būtent apie tai šiandien ir kalbėjom, nuspręsta judėti krizių valdymo koncepcijos kūrimo linkme, bent aš įsivaizduoju, kad centrinis vaidmuo turėtų būti Vyriausybės kanceliarija. Vyriausybės programoje yra numatyta įkurti ekstremalių situacijų krizių valdymo centrą, kuris iš esmės, mano įsivaizdavimu, turėtų būt pavaldus ministrei pirmininkei, kad tas centras užtikrintų tam tikro lygio centralizaciją su įsitinklinimu kitų institucijų“, – pažymėjo komiteto vadovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų