Veryga: svarstoma medikams privalomai nurodyti ligoninėse gydyti Covid-19 pacientus papildyta 16.04 val.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šiuo metu svarstoma medikams privalomai nurodyti ligoninėse gydyti COVID-19 sergančius pacientus.

„Reikia pasitelkti medikus įvairiausiomis aplinkybėmis. (...) Tikrai toks svarstymas vyksta, yra diskutuojama ir su Valstybine darbo inspekcija, tikrai ieškoma sprendimų, kaip medikus pasitelkti“, – BNS antradienį Seime sakė ministras.

Anot jo, tokio sprendimo reikia, nes organizuojančioms gydymo įstaigoms kyla problemų pasitelkiant papildomo personalo.

„Tiesiog mes turim tokią decentralizuotą sistemą, kai skirtingi yra įstaigų steigėjai, yra skirtingi pavaldumai, nėra taip paprasta kiekvienu atveju susitarti. Ką mes girdime iš organizuojančių institucijų, kad visgi reikia tam tikrų privalomų sprendimų, kad tas pasitelkimas tiesiog suveiktų“, – komentavo A. Veryga.

Medikai: tai prieštarauja Darbo kodeksui

Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) valdybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė BNS sakė, kad toks sprendimas prieštarauja Darbo kodeksui.

„Tu negali prievarta siųsti žmogaus į darbą. Niekas gi žmogaus neprivers eiti į darbą. Juo labiau – siųsti pavojingą darbą atlikti“, – komentavo medikė.

Vis dėlto ji teigė suprantanti tokio sprendimo būtinybę, tačiau pabrėžė, kad tuomet turi būti aiškiai įvardinta, kas bus suteikta už tokį darbą.

„Norisi matyti visą kontekstą, kas iš to, kas žadama, ar užtikrinami kompensaciniai mechanizmai. Norėtųsi aiškumo, kas bus už tai tam žmogui, kurį prievarta perkelsi į pavojingą darbo vietą“, – kalbėjo Ž. Gudlevičienė.

Remiantis Darbo kodekso nuostatomis, „pakeisti būtinąsias darbo sutarties sąlygas, papildomas darbo sutarties sąlygas, nustatytą darbo laiko režimo rūšį ar perkelti darbuotoją dirbti į kitą vietovę darbdavio iniciatyva galima tik su darbuotojo rašytiniu sutikimu“.

Remiantis Darbo kodekso nuostatomis, „pakeisti būtinąsias darbo sutarties sąlygas, papildomas darbo sutarties sąlygas, nustatytą darbo laiko režimo rūšį ar perkelti darbuotoją dirbti į kitą vietovę darbdavio iniciatyva galima tik su darbuotojo rašytiniu sutikimu“.

REKLAMA

VDI: galima nustatyti pagal Civilinės saugos įstatymą

Savo ruožtu Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad privalomas darbas medikams greičiausiai būtų nustatomas ne pagal Darbo kodeksą, o pagal Civilinės saugos įstatymą, kuriame yra „numatyti privalomi darbai, būtini ekstremaliajai situacijai likviduoti ir jos padariniams šalinti“.

„Atsižvelgiant į konstitucines žmogaus teises turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą, teisę į poilsį, pasitelkus asmenis pagal Civilinės saugos įstatymo reikalavimus privalomiems darbams atlikti, jiems turėtų būti užtikrinti minimalaus poilsio laiko, maksimalaus darbo laiko, darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo reikalavimai, taip pat mokamos atitinkamos kompensacijos už šį darbą“, – BNS komentavo VDI atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.


Rašyti komentarą...
J
Jurate
2020-11-24 11:31:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Covid infekcija yra kaip ir visos kitos ligos, turinti savo koda.. Ir turi buti gydoma kaip ir sirdies ligos ir kitos ligos. Tai nera jokia isimtis is ligu saraso. Todel gydytojas dirbantis ligonineje turi ta liga gydyti, o ne rinktis "as sita liga gydysiu, o sitos nenoriu gydyti"' . Gripas taip pat yra koronaviruso sukeliamas, kazkodel del jo ir jo komplikaciju nekyla klausimas, noriu ar nenoriu gydyti. Jeigu dirbi ligonineje, vadinasi sutikai gydyti visas ligas, o ne tik tas, kurias tau norisi ir patinka. Taip, kad nematau jokios priezasties keisti darbo sutartis ir t.t. ne visada yra patogu ir malonu. Deja...
Atsakyti
-5

B
Baranauskis
2020-11-24 11:14:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, nematau nieko naujo visais laikais žmonės sirgo. Tačiau buvo įvairios ligos, man įdomu kur dingo kitos ligos
Atsakyti
-2

L
Lietuvis1
2020-11-24 12:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prievartos beturi būt.Tik motyvacija iš valstybės pusės,pasirašant tam laikotarpiui naujas darbo sutartis aukštais įkainiais.Kodėl tas medilas turi užsikėsti ir sirgti up valdišką algą ????
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų