Veryga pasiuntė žinią norintiems tuoktis vasarą

Vasara yra populiarus metas kelti vestuves. Šiltuoju metų sezonu prisiekti amžiną meilę tikėjosi daugybė tautiečių, tačiau koronaviruso pandemija ir šalyje paskelbtas karantinas jaukia planus. Aukso žiedus sumainyti nusprendusios poros svarsto, ar tai jiems padaryti pavyks šią vasarą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina vasarą vestuvių puotą iškelti planavusius įsimylėjelius.

„Dėl visų švenčių, kurios yra suplanuotos vasaros laikotarpiu, tai, matyt, jų atšaukinėti nereikėtų skubėti“, – sakė A. Veryga.

Tačiau, pridūrė ministras, žmonės turi suprasti, kad yra rizika, kad ilgai planuota šventė dėl pasklidusio koronaviruso gali neįvykti.

„Neskubėkime ir nusivilti per greitai, bet tikrai būkime realistiški ir supraskime, kad viruso plitimas sunkiai nuspėjamas, niekas tokių garantijų, kad jis nebepradės iš naujo plisti, negali duoti. Neatšaukinėkite, bet būkite realistiški ir nusiteikę, kad gali atsitikti bet kaip“, – sakė A. Veryga.

Šalyje paskelbus karantiną, asmeninės šventės, tokios kaip vestuvės ar krikštynos, nėra uždraustos, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija siūlo jas nukelti.

Jeigu to nepavyksta padaryti, rekomenduojama atsakingai laikytis rekomendacijų.

„Organizuojant šventę, reikia maksimaliai apriboti dalyvių skaičių, dalyvaujant tik patiems artimiausiems žmonėms. Svečiai, kurie privalo būti izoliuoti, nes 14 dienų laikotarpyje keliavo į užsienio šalis ar turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19, šventėje dalyvauti negali.

Taip pat šventės dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), asmens higienos (išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nedalyvauti ceremonijoje, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir pan.), rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones)“, – rašoma ministerijos rekomendacijose.

REKLAMA

Tačiau, nors karantino metu vestuvės gali vykti, kai kurių norimų atributų tektų atsisakyti. Pavyzdžiui, vestuvių šventė negali vykti viešojo maitinimo įstaigose, nes jų veikla karantino metu uždrausta. Taip pat, tuokiantis bažnyčioje, nepavyktų sukviesti draugų ir tolimesnių giminių.

„Bažnyčios lieka atviros privačiai maldai bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams. Laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai bus teikiami dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams“, – rašoma Lietuvos vyskupų konferencijos tv3.lt atsiųstame komentare.


Rašyti komentarą...
L
Liuda
2020-04-17 18:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje nebėra valdžios .vadovauja veryga. Kur dingo kiti? Algas sau pakėlė o medikams vos vos ,jie tai tikrai rizikuoja daugiausiai už visus
Atsakyti
-7

O
Ona
2020-04-17 18:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na pyzdiec viskam seimunas Skverneli,kenkia tavo sveikatai dumai?
Atsakyti
-5

k
kada
2020-04-17 21:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
baigsit išsidirbinėti su komentarais, seniai aišku, kai žmogus be darbo, tampa invalidu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų