• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Europos Parlamentą (EP) išrinktas buvęs sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga norėtų dirbti Žemės ūkio arba Aplinkos ir visuomenės sveikatos komitetuose.

Į Europos Parlamentą (EP) išrinktas buvęs sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga norėtų dirbti Žemės ūkio arba Aplinkos ir visuomenės sveikatos komitetuose.

REKLAMA

„Jeigu pavyks, kalbėsimės, derėsimės, kad būtų galimybė atstovauti Lietuvai Žemės ūkio komitete. Dar vienas iš komitetų, kuris mane domina ir kur turiu kompetencijos, tai Aplinkos ir visuomenės sveikatos (komitetas – BNS). Ten ir bandysime nuveikti daugiausia darbų“, – pirmadienį per porinkiminę spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas taip pat planuoja dirbti Europos konservatorių ir reformuotojų frakcijoje.

„Turime preliminarų pažadą priimti mus į Europos konservatorių ir reformuotojų frakciją. Tai tikrai stipri frakcija, stiprios politinės partijos ten veikiančios. Tai yra dabartinių Italijos valdančiųjų vadovaujama partija „Italijos broliai“, buvę lenkų valdantieji „Teisė ir teisingumas“. Tikrai manau, kad su tokia rimta frakcija galėsime nemažai padaryti Lietuvai“, – tvirtino A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis apgailestavo, kad rinkėjai nebuvo aktyvūs sekmadienį. Jo teigimu, tai naudingiausia buvo konservatoriams, o tiek „valstiečiams“, tiek socialdemokratams mažas aktyvumas nebuvo naudingas.

REKLAMA

Pirminiais duomenimis, šiemet EP rinkimuose balsavo 28,35 proc. rinkėjų.

Per Europos Parlamento rinkimus LVŽS gavo 8,96 proc. rinkėjų balsų ir laimėjo vieną europarlamentaro mandatą. Per praėjusius rinkimus ši partija buvo gavusi du mandatus.

R. Karbauskio teigimu, pagal EP rinkimų rezultatus negalima prognozuoti spalį vyksiančių Seimo rinkimų tendencijų, nes šie rinkimai iš esmės skiriasi. Pasak „valstiečių“ lyderio, parlamento rinkimų baigtį lemia antrasis turas vienmandatėse apygardose, o ne balsavimas už partijas daugiamandatėje apygardoje.

REKLAMA
REKLAMA

R. Karbauskis pirmadienį pakartojo turįs vilties susitarti su buvusiu kandidatu į prezidentus advokatu Ignu Vėgėle dėl bendradarbiavimo per Seimo rinkimus.

„Jeigu mes sugebėsime su Ignu susitarti dėl bendradarbiavimo per Seimo rinkimų kampaniją, tai bus labai stiprus faktorius dėl sėkmės LVŽS sąrašo Seimo rinkimuose“, –sakė „valstiečių“ pirmininkas.

Aptarti šį klausimą planuojama šią savaitę.

Anot R. Karbauskio, I. Vėgėlė turėtų pirmiausia apsispręsti, ar planuoja tęsti politinę veiklą, o paskui jau rinktis su kuo tai daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai pirmas apsisprendimas, o tada jau klausimas su kuo ir kaip. Šitoje situacijoje dalyvauti kaip nepriklausomam kandidatui rinkimuose kalbant apie Seimą daug prasmės nėra, nes tokiu atveju nesi komandos dalis, nešneku apie partiškumą, šneku apie darbą frakcijoje, politines pažiūras ir visa kita. LVŽS turi labai daug argumentų, dėl ko I. Vėgėlė galėtų pasirinkti bendradarbiavimą su mumis, nes mūsų programos praktiškai identiškos“, – pirmadienį kalbėjo LVŽS pirmininkas.

REKLAMA

Anksčiau jis yra užsiminęs, kad I. Vėgėlė per Seimo rinkimus galėtų vesti „valstiečių“ kandidatų sąrašą. Juoba, kad pats R. Karbauskis dar nėra apsisprendęs dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose.

Pasak „valstiečių“ lyderio, bendradarbiavimas su I. Vėgėle partijai turėtų būti sėkmingesnis nei su Sauliumi Skverneliu. 

S. Skvernelis su komanda drauge su LVŽS dalyvavo parlamento rinkimuose 2016 ir 2020 metais. Tačiau antrojoje kadencijoje jų keliai išsiskyrė, S. Skvernelis su bendražygiais įkūrė Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“.

REKLAMA

„Mes tikrai esame demokratiška bendruomenė ir mokame bendradarbiauti su nepartiniais žmonėmis, o tai, kas įvyko mūsų istorijoje po 2020 metų, mes visi žinojome, dirbome su Sauliumi Skverneliu, kuris niekada nebuvo tradicinių vertybių politikas, ji – liberalas, mes tą žinojome, dėl to įvyko, kaip įvyko. Dėl Igno Vėgėlės pažiūrų man abejonių nekyla, jis tikrai ne liberalas“, – pirmadienį sakė R. Karbauskis.

Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną. LVŽS dabar parlamente turi 19 narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų