Valstybė finansuos biokatilų įrengimą

Individualių namų savininkai, svarstantys, kokią namo šildymo sistemą įsirengti ar pakeisti, sulaukė geros žinios. Jau nuo liepos mėnesio gyventojai, įsirengiantys biokatilus, gali susigrąžinti iki 30 proc. visų biokatilo įrengimui skirtų lėšų. Šia naujove siekiama paskatinti gyventojus šildyti būstą ne tik ekonomiškiau, bet ir ekologiškiau.

Nors kasmet vis didesnio populiarumo sulaukiantys biokuro katilai reikalauja nemažų investicijų, skaičiuojama, kad jos atsiperka per 3-5 metus. Per kiek laiko katilas atsiperka priklauso ir nuo kuro, kuris naudojamas. Išlaidos už 1 kv. m šildymą malkomis per mėnesį sudaro 2,33 Lt, šiaudų granulėmis – 2,96 Lt, medžio granulėmis – 3,68 Lt, gamtinėmis dujomis – 5,37 Lt, dyzeliu – 5,85 Lt, elektra – 10,26 Lt.

Planuojantiems įsirengti biokatilą visą informaciją apie valstybės subsidijas gali suteikti katilais prekiaujančių įmonių specialistai.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2013-07-29 22:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip ir reikėtu džiaugtis, bet nedžiugina. Vis tas nuo senų laikų išlikęs noras - valdyti. Vietoj to, kad sumažintu biokurui PVM'a, sugalvojo subsidijas, kad eitumėme ir lankstytumėmes biurokratams už išmokas, lygtai jie mums kažką duoda. Fui:-)
Atsakyti
0

Žaliasis
2013-07-29 22:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau senai Europos Sąjungoje yra sumažintas PVM biokurui (8-10%). Lietuviams deja, reikia "kombinuoti" iš kur nusipirkti be PVM'o, nes su 21% PVM turime biokuro kainą, kuri pagal "kišenę" yra neprieinama. Nereikia subsidijų, sumažinkit PVM ir biokuro rinka pati normaliai veiks. Lietuviai visais amžiais naudojo malkas (biokurą) ir naudos, tik prašome valdžios nekomplikuoti rinkos. Dar vienas momentas, vietiniams resursams (Lietuviškai produkcijai) turėtu būti sumažintas PVM, ir nors to nedeklaruoja, vienaip ar kitaip daugelis ES šalių tą daro. Žodžiu, išrinktieji, elkitės protingai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų