Valstiečių bėgiojimai: kalta opozicija ar patys valdantieji?

Praėjusią savaitę buvusi valstietė Dovilė Šakalienė tapo liberalia. Šis, jau antras pabėgimas iš didžiausios frakcijos, siūbuoja Seimo laivą. Kol vieni tikina, kad opozicija pati kalbina žmones ateiti, Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sako, kad protingi politikai į valstiečių paburnojimus dėmesio turėtų nekreipti.

Parlamentarė Dovilė Šakalienė savo išėjimą motyvavo kaip išsiskyrusius interesus. Valstiečiai tą kartą suskubo pareikalauti iš jos Seimo nario mandato.

Tarp valstiečių tinkamų yra

Opozicinės Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, tikina, kad jų frakcijos durys yra atviros ir kitiems politikams. Tačiau D.Šakalienės atvejis yra kitoks. Su ja, anot politiko, liberalai bendrauja jau seniai.

„Mūsų frakcijos durys yra atviros, bet bus papildomos procedūros, lyginant su D.Šakalienės atveju. Nes su šia politike mes jau buvome pradėję bendradarbiauti prieš Seimo rinkimus, 2016 metų pavasarį. Tai buvome susipažinę ir padarę bendrų darbų. Ir vaiko teisių apsaugos, socialinių reikalų sferose. Ir kitas momentas, pernai metais, iš karto po priesaikos, mes buvome priėmę sprendimą kviesti D.Šakalienę į mūsų frakciją. Bet tada ji neatėjo. Tačiau dėl jos jau buvo įdirbis padarytas“, - pasakoja liberalas. E.Gentvilas.

Seimo narys taip pat tikina, kad su kiekvienu politiku frakcija lygintų nuomones ir požiūrio taškus.

„Kalbant apie kitus žmones iš valstiečių frakcijos, tai nėra jokių sprendimų priimta. Ir bendradarbiavimo patirties nėra. Todėl reikėtų išsamiau aptarinėti. Tačiau tai nereiškia, kad durys yra užtrenktos. Manau, kad kiekvienu konkrečiu atveju žiūrėtume, kaip tas žmogus mąsto, kalba, kokie santykiai mūsų žmonių su juo. Šiaip, iš karto turiu pripažinti, kad ten yra liberalams tinkamų žmonių“, - tv3.lt naujienų portalui pasakoja liberalas.

Valstiečių pabėgimas neišvengiamas

E.Gentvilas teigia, kad valstiečių perbėgimas jo visai nenustebino. Anot jo, taip atsitinka su visomis partijomis, kurios susiburia taip greitai. Ir vieningo požiūrio taško neturi.

REKLAMA

„Kai šitaip staiga susiburia partija, kaip kad įvyko su valstiečiais, tai buvo neišvengiama. Žinoma, geriau, kad politikas tos frakcijos nekeistų. Senas tradicijas turinčiose partijose, žmonės sunkiau ir išeina. O čia yra toks fenomenas, kad prieš rinkimus susibūrė partija, į kurią subėgo įvairūs žmonės. Todėl čia nėra nieko keisto“, - pasakoja politikas.

Jis taip pat prisimena ir 1999 metų pabaigą, kai R.Paksas prisijungė prie Liberalų. O vėliau, sulaukęs puikių rinkimų rezultatų, atskilo, su savimi vesdamasis didelę dalį žmonių.

E.Gentvilas tikina, kad smerkti D.Šakalienės pasirinkimo frakciją keisti, negali.

„Staigus spontaniškas susibūrimas suponuoja galimai greitą išsibėgiojimą. Smerkti labai negaliu, bet reikia omenyje turėti ir faktą, kad partijų branda dar tokia neaiški. Kai susibėga, paima netyčia valdžią, bet tada prisirišimo nėra“, - tv3.lt naujienų portalui sako pašnekovas.

Valstiečiai saviškių neišgąsdins

Politikas, paklaustas, kaip vertina valstiečių frakcijos reakciją į D.Šakalienės perėjimą į kitą frakciją, teigia, kad tvirta ranka ir griežtas tonas visų tikrai nesulaikys.


Rašyti komentarą...
K
Kažin
2017-06-26 10:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar šį kartą bus galutinė stotelė,nes ta moteris gana konfliktiškai elgiasi,o ir liberalų siekiai nenuspėjami,ypač vadovybės,nežinia kas iš jų yra kas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų