Miestai tampa nemieli ne tik tyrą orą ir ramybę mėgstantiems žmonėms, bet ir prieglobstį čia susiradusiems vandens paukščiams - didžiosioms antims, gulbėms ir kitiems. Prijunkę prie žmonių sparnuočiai vis dažniau patenka į piktavalių rankas, rašo "Lietuvos žinios".
Nemažai paukščių ne tik žiemas praleidžia neužšąlančiuose miestų vandens telkiniuose, kur sparnuočius noriai lesina geraširdžiai žmonės, bet ir pavasarį išveda čia jauniklius ir lieka vasaroti.
"Mūsų tvenkinyje gyveno apie šimtas ančių, penketas gulbių. Dabar gulbių visiškai nebėra, o ančių beliko keletas", - LŽ guodėsi vilnietis Martynas Elenbergas.
Mūsų tvenkiniu seniai Vilniaus Žvėryno mikrorajone gyvenantis M.Elenbergas vadina prie Rusijos ambasados Latvių gatvėje telkšančią kūdrą. Šią vaizdingą, medžiais apaugusiais krantais vietą seniai pamėgo ne tik Žvėryno žmonės, bet ir vandens paukščiai. Pastariesiems, aišku, labiausiai čia patiko todėl, kad kai kurie tvenkinio lankytojai ateina ne tuščiomis rankomis - paberia paukščiams duonos, batono trupinių ir kitokio lesalo.
M.Elenbergas tvirtino, jog valkatos pagrobė gulbių kiaušinius, o antis išgaudė ir suvalgė. "Gulbės perėjo anoje salelėje tvenkinio viduryje, - rodė žmogus. - Pats mačiau, kaip benamiai ten brisdavo. Ko jie ieškojo? Aišku, gulbių kiaušinių."
Vilnietis sakė net matęs, kaip valkatos tempia ančių prigrūstą maišą. "Bandžiau sudrausti, tačiau jie mane aprėkė: "nelįsk, koks tavo reikalas", - bėdojo senas žmogus. Pasak jo, valkatos prie tvenkinio ateidavo vakarais ir vaizduodavo, esą čia meškerioja.
"Iš tikrųjų jie gaudė ne žuvis, o paukščius. Vietoj slieko užkabindavo ant kabliuko gabalėlį batono. Kai antis jį prarydavo, ištempdavo į krantą, galvą nusukdavo ir - į maišą", - pasakojo M.Elenbergas.
Žmogus sakė prašęs, jog Rusijos ambasadą sergstintys Lietuvos policininkai pasaugotų ir kūdros paukščių ramybę, bet tvarkdariai mandagiai paaiškinę, jog tai - ne jų darbas. "Sakiau apie paukščių bėdą ir Žvėryno seniūnijoje. Ten man pasiūlė kreiptis į gamtininkus ir gamtosaugininkus", - pasakojo vilnietis.