Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) nariai trečiadienį iš posto išvertė komitetui pirmininkaujantį konservatorių-krikdemą Edmundą Pupinį. Penki  komiteto nariai: Ligitas Kernagis, Jonas Jagminas, Bronius Pauža, Jonas Stanevičius ir Jonas Ramonas pareiškė politinį nepasitikėjimą komiteto pirmininku ir balsavo už jo atstatydinimą. Šiam sprendimui dar turi pritarti visas Seimas.

Socialdemokratai konstatuoja, kad valdančioji dauguma jau nebeturi politinės daugumos, todėl valdžios pasikeitimas tampa akivaizdus“, - rašoma trečiadienį išplatintame socialdemokratų pranešime.

E. Pupinio atstatydinimui dar turi pritarti visas Seimas. Algirdas Butkevičius, socdemų frakcijos seniūnas, neatmeta, kad atsilaisvinančią KRK pirmininko kėdę galėtų užimti jų partijos atstovai Jonas Jagminas arba Bronius Pauža.

Trečiadienį pranešta, jog susivienijusi Seimo opozicija iš posto bandys versti ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Arvydą Anušauską.

E. Pupinis, komentuodamas savo atstatydinimą, kaltę vertė Krikščionių partijos frakcijos nariams L. Kernagiui, J. Stanevičiui ir J. Ramonui. Esą šie buvo labai nepatenkinti, jog jis pasirašė po apkalta Aleksandrui Sacharukui ir taip jam tiesiog keršija.

Premjeras jokių grėsmių nemato

Konservatorius iš kai kurių Seimo komitetų vadovų postų bandanti versti opozicija elgiasi destruktyviai, o komitetų sudėtis naujos Parlamento sesijos pradžioje vis tiek teks peržiūrėti, nes dabar jos neatitinka politinės pusiausvyros Seime, taip situaciją aiškina premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA

Kaimo reikalų komitete šiuo metu dirba trys konservatoriai, tiek pat Krikščionių partijos frakcijos narių, du socialdemokratai ir vienas valstietis liaudininkas. A. Kubiliaus manymu, tokia komiteto sudėtis turi keistis, nes pagal parlamentines tradicijas, valdantiesiems turėtų priklausyti daugiau vietų komitete.

"Kai kuriuose komitetuose dabar yra susiformavus proporcingo atstovavimo taisyklių neatitinkanti padėtis. Pavyzdžiui, tame pačiame Kaimo reikalų komitete valdančioji koalicija iš devynių Seimo narių turi tiktai tris. Krikščionių frakcija turi irgi tris", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.


Rašyti komentarą...
:
:)
2010-03-17 14:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
te tau uz sararucha
Atsakyti
0

c
ciūcis
2010-03-17 15:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Razborkės prasidėjo.
Atsakyti
0

t
taigi
2010-03-17 15:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikraštis aiškiai neobjektyvus. reikėtų ne valdančiuosius agonija kaltinti, o niekšus, kurie dėl darbo nepareiškia jokių kaltinimų, o dėl valdžios užgrobimo balsuoja už atstattydinimą. Ir gal turėtų pasidomėti, kad negali taip būti, kad valdantieji būtų komitete mažuma.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų