Vaistinėse graibsto vieną vaistą – mano, kad padės sergant koronavirusu

Šalyje nemažėjant koronavirusu sergančių žmonių, farmacininkai sako pastebintys, kad klientai reaguoja į viešoje erdvėje pasirodančią informaciją ir dažnai ieško vaistų, kurie skelbiami naudingais, sergant šia liga. Pasirodžius informacijai, kad tam naudingas aspirinas, šio vaisto vaistinėje per savaitę buvo įsigyta beveik 50 proc. daugiau, nei savaitę iki žinutės.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad acetilsalicilo rūgštis, kuri yra aspirino veiklioji medžiaga, gali palengvinti koronaviruso sukeliamas komplikacijas, žmonės suskubo šiuo vaistu papildyti savo namų vaistinėles. Namų vaistinėles besipildantys klientai taip pat dažnai įsigyja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, vaistus gerklės skausmui malšinti, apsaugos ir dezinfekcijos priemones, raminančias vaistažolių arbatas.

Bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad „Eurovaistinėse“ po straipsnio publikavimo padaugėjo ir klausiančių apie aspiriną ir jo įsigyjančių. 

„Vaistininkai sako pastebintys, kad tai dažna reakcija po žiniasklaidoje pasirodžiusių publikacijų. Be to, šiuo metu mūsų klientai aktyviau pildo savo namų vaistinėles. Nuolat primename klientams atidžiai vertinti informaciją žiniasklaidoje ir vaistus vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje arba juos rekomendavus gydytojui arba vaistininkui“, – sako L. Bielskė.

Pasak vaistinės farmacijos specialisto Igno Popos, aspirinas didesnėmis dozėmis dažniausiai vartojamas skausmui ir karščiavimui mažinti, o mažesnėmis dozėmis gali būti vartojamas trombozių profilaktikai, kai to reikalauja paciento sveikatos būklė ir anamnezė. Sergant koronavirusu tinkamiausius vaistus simptomų kontrolei reikėtų rinktis tik pasitarus su gydytoju. Taip pat su specialistu būtina pasitarti dėl acetilsalicilo rūgšties vartojimo vaikams ir paaugliams jaunesniems nei 16 metų.

 

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-13 10:56:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet valdzia nenori rekomenduoti zmones vartoti Vitamina D, kurio nauda irode daugelis pasaulio mokslinkinku.
Valdzia nerekomenduoja zmonems daugiau sportuoti, judeti, buti gryname ore, kad pagerintu imunine sistema.
Valdziai reikia padidinti COVID-19 skaicius ir gasdinti zmones, kad galetu daugiau isleisti kovai su virusu.
Atsakyti
-1

M
Monika
2020-11-13 10:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką daryt žmonėms, kai ligoninės uždarytos, o :Veryga aiškina, kad teks atsirinkti ką gydyti , o ko ne, žmonės stveriasi ir už šiaudo
Atsakyti
-1

A
Ale va
2020-11-13 11:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savigyda ne visada naudinga. Baimės akys yr didelės. Tiek asperino ,tiek vitamino D perdozavimas dažnai žalingas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų