Inga Smalskienė

Nedideles pajamas gaunantiems vaikus auginantiems Panevėžio miesto ir rajono gyventojams, iš savivaldybių gaunantiems vadinamuosius vaiko pinigus – po 52 litus kas mėnesį, skaudžiai atsirūgsta matematikos spragos.

Tenka atiduoti

Jeigu apskaičiuodami šeimos pajamas jie apsirinka bent vienu litu, po kelių mėnesių sulaukia raginimo grąžinti visą už vaikus gautą sumą, nors pinigus jau būna išleidę.

Miesto ir rajono savivaldybės kasmet kelių dešimčių šeimų pareikalauja grąžinti išmokas, o nesutinkančiuosius tai padaryti gražiuoju paduoda į teismą.

Rajono Savivaldybė pernai iš 36 šeimų susigrąžino 26,5 tūkstančio litų, užpernai 58 šeimos jai atidavė 49 tūkstančius litų. Panevėžio rajone yra per 1000 išmokas už vaikus gaunančių šeimų. Panevėžio miesto savivaldybė, pernai vaiko pinigus mokėjusi 2649 šeimoms, grąžinti juos pareikalavo 44 šeimų. 2012-aisiais, kai vaiko išmokų gavėjų buvo 3012, prašymą atiduoti pinigus išgirdo 67 šeimos.

Tėvams, priklausomai nuo vaikų skaičiaus, laiko trukmės, kiek buvo mokėtos išmokos, tenka grąžinti nuo kelių šimtų iki pusantro tūkstančio litų.

Pajamas patikrina vėliau

Panevėžio rajono Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė sako, kad pasikliaunama tėvų sąžiningumu, t. y. tikima, kad prašyme skirti vaikui išmoką jie nurodė teisingas šeimos pajamas. Norinčiųjų gautų vaiko pinigus šeimų pajamos vienam nariui negali viršyti 525 litų. Jų pajamos yra patikrinamos tik po kelių mėnesių, kai skyrius gauna duomenis iš Mokesčių inspekcijos, „Sodros“.

Socialinių darbuotojų teigimu, dalis dėl išmokų besikreipiančių tėvų apsirinka skaičiuodami savo pajamas, o kai kurie, įtariama, tyčia nurodo mažesnes, manydami, kad, jeigu jos netikrinamos iš karto, to nebus daroma ir vėliau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų