Vaiko pinigų sistemos pinklės: motina papasakojo, su kokiais sunkumais susidūrė

Vaiko pinigų elektroninė sistema strigo 8 dienas ir sukėlė nemenką erzelį tarp tėvų. Žmonės bandė prisijungti ir prašymus teikti po kelis kartus per dieną ir piktinosi, kad darbą turi atidėlioti, baiminosi, ar pinigus galų gale gaus laiku.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras šiandien situaciją aiškino ir premjerui.

Dabar tikinama, kad sistema atsigavo. Bet strigo, nes tikėtasi, kad 5 kartus mažesnių srautų, o sena sistema jų nepavežė. Opozicijoje jau girdisi raginimų priimti atsakomybę.

Iš darželio keliaujanti šešerių Gabija – vilnietės Vilmos trečias vaikas, o ketvirtas į pasaulį ateis pavasarį. Šeima suskubo užpildyti prašymą dėl vaiko pinigų internete. Bet visą savaitę nepavyko.

„Per dieną bandai 4-5 kartus, o šiandien jau 9 diena, aki turėjo sistema startuoti“, - sakė vilnietė. 

Pasisekė tik šiandien. Vilma prie kompiuterio taikėsi sėsti kitiems nepatogiu metu.

Čekučių šeimos išmokos už vaikus turėtų būti nemenkos. Vyriausia dukra jau 24erių, tad už vieną vaiką šeima pinigų negaus. Įprasta išmoka už vieną atžalą – 30 eurų.

Tad iš pradžių už du vaikus šeima gaus 60 eurų. Pavasarį jau gimus sūnui, šeima taps daugiavaikė. O gausesnės, kaip ir nepasiturinčios šeimos gauna didesnes išmokas. Už sūnų iki dvejų metų išmoka beveik sieks 60 eurų. už vyresnius gaus po 45 eurus. Tad bendrai už tris vaikus šeimą pasieks pusantro šimto eurų.

Kitos mamos dar laukia, kol norinčių registruotis srautai sumažės ir prie kompiuterio laiko negaišta.

Nepavykus internetinei registracijai arba tiesiog nesinaudojantys internetu eina į savivaldybių skyrius ir seniūnijas aiškintis. Čia dėl vaiko pinigų atėjo ir šešių vaikų mama Svetlana.


Rašyti komentarą...
A
Agnietė
2018-01-10 14:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia dar ne visos valdžios staigmenos. „Sodra“ motinystės išmoką už gruodį sumoka sausio mėnesį, o kadangi mokesčių sistema pasikeitė, tai visus mokesčius atskaičiavo nuo pirmo euro, kitaip tariant, neatima jokio NPD. O paskambinus pakomentavo tik tiek, kad tuos permokėtus pinigus deklaravę pajamas atsiimsime. Kažkodėl niekam neįdomu, kad augindamas mažą vaiką ir taip tegauni tik dalį algos, tad ir tie pinigai yra labai svarbūs.
Atsakyti
0

V
Vida
2018-01-10 10:19:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi seimūnai nežino, žmonės pinigų neturi !
Atsakyti
-1

D
Dar
2018-01-10 19:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siandien alga gavau 25eurais maziau! Uz gruodi! Kas cia per nesamone, kaip taip galima! Grazins deklaruojant, bet tai man dabar reikia tu pinigu!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų