Namuose, mokyklose ir gatvėse skriaudžiamų vaikų negina net tie, kurie už šį darbą gauna atlyginimą. Teismas uždraudė Kretingos rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiajai specialistei Laimai Drungilienei atstovauti mažamečio berniuko interesams, nes ji akivaizdžiai stojo ne vaiko, o sunkiu sužalojimu ir kankinimu įtariamo tėvo Petro Miežečio pusėn.

Tyrimas - prieš specialistę

Klaipėdos apygardos teismas L.Drungilienę nušalino mažamečio senelių prašymu. Šie tikina, kad valstybės tarnautoja veikia prieš vaiko interesus. Teismas konstatavo, kad abejonės, esą vyriausioji specialistė gali tinkamai atstovauti nukentėjusiam nepilnamečiui, yra pagrįstos.

Negana to, teisėsaugininkai svarsto galimybę L.Drungilienės atžvilgiu pradėti ir ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo.

Visi šie įtarimai kilo po to, kai L.Drungilienė pateikė vaiko apklausos protokolą, kuriame šis neva pasakoja, kad tai senelis liepė sakyti, jog jį sužalojo tėvas, nors iš tiesų tai padarė visai kitas asmuo. Šį dokumentą specialistė davė pasirašyti ir darželio, kurį lanko berniukas, darbuotojoms.

Vėliau paaiškėjo, kad iš tiesų mažametis visą laiką tvirtino, jog nukentėjo nuo tėvo. Tai teisme patvirtino ir minėtą protokolą pasirašiusi darželio vedėja bei auklėtoja.

REKLAMA

Tad įtariama, jog šis dokumentas yra akivaizdi klastotė. Neva juo L.Drungilienė siekė apginti tėvą.

Įdomiausia tai, kad vaikų gynėja šį protokolą slėpė ir pateikė tik per antrąjį teismo posėdį. Iki tol apie jį nieko nežinojo ir ikiteisminį tyrimą atlikę prokurorai.

“Puiki darbuotoja”

Netinkamai šios Kretingos rajono specialistės darbas vertinamas ir teismui atsiųstame vaiko teisių kontrolierės rašte.

Kretingos rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Violeta Lukoševičienė neskubėjo teisti savo darbuotojos, kuri, jos teigimu, iki šiol puikiai susidorojo su savo darbu.

“Mano pozicija tokia - lauksime teismo sprendimo šioje baudžiamojoje byloje”, - sakė “Respublikai” V.Lukoševičienė.

Kankino neblaivus

Į teisiamųjų suolą sėdusiam Kretingos rajono Mišučių kaimo gyventojui Petrui Miežečiui gresia iki 12 metų nelaisvės. Jis kaltinamas sunkiu savo mažamečio sūnaus sveikatos sužalojimu, kankinant bei sukeliant fizinį skausmą.

Valstybinį kaltinimą palaikančios Kretingos rajono apylinkės prokuratūros teigimu, užpernai rugpjūtį P.Miežetis, būdamas neblaivus, savo namų virtuvėje pakėlė kairiąją sūnaus ranką ir pylė jam iš arbatinuko po pažastimi verdantį vandenį. Teisėsaugininkai neabejoja, kad šį nusikaltimą vyras padarė tyčia. Tuo metu berniukui buvo tik pusketvirtų metų.


Rašyti komentarą...
T
Tikiuosi
2010-03-25 18:16:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
ji neturės teisės ateityje spręsti vaikų problemų?
Atsakyti
0

J
JOOOO
2010-03-25 18:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
vot kas per sukos gina vaiku interesus,niekaip negaliu atsistebeti,salasaviciute vaiksciojo kaip pempe pasiputus visa tiesiok vsia takaja blyn takaja,o istikro tai nei gedos nei sarmatos kaip liaudis sako ir cia vel kazkokia isgama.ZIAURU.
Atsakyti
0

m
mangis
2010-03-25 19:10:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskas aisku vel didziai tikintis,tik si karta kitaip iskrypes.tikekimes nuteis zonoje jam tikrai gera vieta nuplikys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų