V.Landsbergis: Z.Brzezinski buvo euroamerikietis

Šaltojo karo strategas, politikas Zbigniewas Brzezinski visada turėjo įtakos JAV politikai nepaisant to, kuris prezidentas buvo valdžioje, jo mirtis - didelis praradimas, sako Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

Pirmasis šalies vadovo atkūrus nepriklausomybę teigimu, Z.Brzezinski buvo „unikali Amerikos politinėje padangėje“ asmenybė ir vadina jį euroamerikiečiu. Todėl Z.Brzezinski, pasak V.Landsbergio, nebuvo iš tų amerikiečių, kurie norėtų „nurašyti europiečius“.

„Buvo kitoks tarp Amerikos žymiųjų politikų. Labai trūks tokio žmogaus. Ir šiandien pagalvojau, kad yra plačiai naudojama ir visiems suprantama sąvoka afroamerikiečiai, tai beveik nenaudojama - euroamerikiečiai. O mums jų labai trūksta. Jų nedaug. Nors daug Amerikoje yra kilusių iš Europos. Bet kad būtų tas mąstyme, kultūroje - ne tiek daug, o Z.Brzezinski kaip tik buvo tokio pobūdžio žmogus - tikras Amerikos politikas, bet su pagrindais iš Europos, suprantantis ne dalinę Europą, tą vakarinę, kuri taip didžiuojasi, kad yra Europa, jis buvo iš mūsų regiono - iš rytinio. Ir kultūriškai, pagal mąstyseną - mūsų kaimynas“, - šeštadienį BNS teigė V.Landsbergis.

REKLAMA

„Jis labai gerai - iš pusės žodžio, iš atskirų veiksmų suprandavo ir įžvelgdavo, kas už ko slypi politiniuose veiksmuose, žaidimuose, intrigose, kokie kieno interesai yra, nes jis matė tą didžiąją konfrontaciją tarp Rytų - Rusijos, kuri dabar jau tapo antieuropa, ir tikrosios Europos, kuri tapo jam artima“, - pridūrė V.Landsbergis.

Anot jo, Z.Brzezinski išskirtinumas - platus kultūrinis horizontas. „Kilmės nepabrėždavo, bet tą galima buvo jausti jo galvosenoje. Ne todėl, kad gintų atskirai paimtus Lenkijos interesus (Z.Brzezinski gimė Lenkijoje - BNS), gal to net vengdavo, jis norėjo būti Amerikos politikas, bet jis turėjo europinių dalykų supratimą, platų kultūrinį horizontą. Tokių žmonių yra nedaug“, - teigė V.Landsbergis.

 

 


Rašyti komentarą...
P
Pagaliau
2017-05-27 23:32:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
vienas pydaras padvese, kada sitas postringaujantis pydaraas padves ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų