Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas sako nepalaikantis siūlymo drausti abortus. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto politologas Lauras Bielinis ir politologas, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Dumbliauskas mano, kad valdančiosios koalicijos šie nesutarimai nesugriaus.

„Yra visokių variantų, visokių gyvenimiškų situacijų. Tiesiog du žmonės turi apsispręsti, ar reikalingas jiems vaikutis, ar ne. Tai yra žmonių reikalas, mes negalime kištis. Kitose šalyse abortai yra nedraudžiami, todėl net neabejoju, kad moterys vyks į kitas šalis ir vis tiek tai pasidarys arba nelegalūs abortai prasidės“, – Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovas.

Seimas po pateikimo yra pritaręs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) parengtam Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektui, pagal kurį nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei jis yra pavojingas nėščios moters gyvybei ar sveikatai arba yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų. Nutraukti nėštumą esant aukščiau minėtoms sąlygoms būtų leidžiama, jei nuo nėštumo pradžios praėjo ne daugiau kaip 12 savaičių.

REKLAMA

V. Gedvilas sakė balsuosiantis prieš tokias pataisas.

„Aš už tai, kad abortai būtų leidžiami, čia yra dviejų žmonių apsisprendimas, ar jie nori pratęsti giminę, ar nenori. Čia mano asmeninė nuomonė, tačiau gerbiu ir tą nuomonę, kuri yra kitokia. Aš asmeniškai esu už tai, kad būtų galimybė pasirinkti abortus“, – trečiadienį kalbėjo parlamento pirmininkas.

Politologas, humanitarinių mokslų daktaras V. Dumbliauskas teigia, kad minėti nesutarimai tarp valdančiosios koalicijos partnerių nėra jokia prielaida rimtai politinei krizei. „Manau, kad tai daugiau LLRA viešųjų ryšių akcija, kokių dar bus ir ateityje. Diskusija šiuo aštriu klausimu dar vyks, tačiau nieko dramatiško nebus. Net išėjus iš koalicijos LLRA liktų trys partijos – Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija (leiboristai) bei „Tvarka ir teisingumas“. Koalicija nesugriūtų, tad ir prasmės mėginti griauti koaliciją nėra. Gal čia LLRA mėginimas šiek tiek „apraminti“ kitą mažą – „Tvarkos ir teisingumo“ partiją?“ – spėliojo politologas.

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Lauras Bielinis portalui balsas.lt taip pat sakė nematąs rimtos krizės požymių. „Ne, jokios krizės čia nėra. Klausimas labai jautrus, labai palankus atkreipti į davė dėmesį viešiesiems ryšiams. Tad labai daug tokių diskusijų dar girdėsime, tačiau jokie rimti politiniai sprendimai iš to negims“, – mano L. Bielinis.

******

Lietuvoje šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės nutraukti nėštumą be papildomų sąlygų. Kasmet Lietuvoje nėštumą nutraukti ryžtasi apie 10 tūkst. moterų.


Rašyti komentarą...
A
Ana
2013-06-05 09:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Aš už tai, kad abortai būtų leidžiami, čia yra dviejų žmonių apsisprendimas, ar jie nori pratęsti giminę, ar nenori. Čia mano asmeninė nuomonė, aš gerbiu ir tą nuomonę, kuri yra kitokia. Bet aš esu už tai, kad būtų galimybė tokia pasirinkti būtent abortus", - trečiadienį kalbėjo parlamento pirmininkas.
taigi, ir aš už tai, kad du žmonės turi apsispręsti, kad nori vaikučio ir tik po to jį daryti. Bet, kai jau tą vaikutį jie padarė, tai jau nebe du žmonės, o trys. Ir kai du dideli ir stiprūs, pašaukę į gyvenimą mažą bejėgę būtybę, nutaria ja atsikratyti, tai jau paprasčiausiai nužudymas bejėgiškoje būsenoje esančio vaikučio.
Atsakyti
-1

K
Kindzius
2013-06-05 11:44:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Anai. Jei moters isciose uzsimege gyvybe, tai jau ne vien moters ar poros reikalas. Ji jau nesioja savyje gyva organizma. Kalbeti apie pasirinkimo laisve tokiu atveju yra tas pats kaip kalbeti apie pasirinkima zudyti kita zmogu. Tai netoleruotina ir to negali buti musu teisineje valstybeje.
Atsakyti
-1

j
jūratė
2013-06-05 09:58:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
sudarykit sąlygas vaikus auginti ir problema išspręsta,abortų nereikės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų