REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo 7-ąją (sekmadienį) 15 val. Užupio meno inkubatoriaus „Galeroje“ (Užupio g. 2) Užupio menininkai visus norinčiuosius kviečia dalyvauti plenere „Vėliavos Tibeto skvere“.  

REKLAMA
REKLAMA

Menininkų ir geros valios žmonių sukurtos vėliavos atnaujins nuniokotą Tibeto skverą Užupyje, Malūnų gatvėje.

REKLAMA

Pasak idėjos iniciatorių, visi norintieji tibetietišku papročiu galės ant vėliavų ir vėliavėlių piešti mandalas, rašyti maldas ir linkėjimus. Tradiciškai maldų vėliavos simbolizuoja atjautą, stiprybę ir išmintį. Plazdėdamos vėjyje jos šventina ir valo erdvę.  

Kovo 10 d. 17.30 val., minint 51-ąsias Tibeto nacionalinio sukilimo metines, Tibeto skverelyje vėliavos bus išskleistos ir pakabintos medžiuose, kad neštų laisvės  žinią tibetiečiams ir primintų pasauliui apie šešis dešimtmečius besitęsiantį Tibeto tautos bei kultūros naikinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad vasario 6 d. Užupio bendruomenė  bei Tibeto kultūros puoselėtojai savo iniciatyva atidarė Tibeto skverą Užupyje, taip atkreipdami visuomenės dėmesį į daugiau nei metus Vilniaus savivaldybėje užstrigusį Tibeto skvero projektą. 

Po aktyvaus visuomenės bei žiniasklaidos susidomėjimo Tibeto skvero projektas artimiausiu metu turėtų  pasiekti Vilniaus miesto tarybą, kuri ir pateiks galutinį atsakymą dėl oficialaus Tibeto vardo suteikimo skverui Užupyje.

Vilniaus meras Vilius Navickas, Ministras pirmininkas Andrius Kubilius bei Užsienio reikalų ministerija jau anksčiau yra išreiškę poziciją, jog Vilniuje gali atsirasti Tibeto skveras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų