Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už žiaurų elgesį su gyvūnu 49 metų uteniškiui G.D. teks mokėti vieno tūkstančio 300 litų baudą – tokį sprendimą pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs Utenos rajono apylinkės prokurorų perduotą nusikaltimų dorovei baudžiamąją bylą ir paskyręs valstybės kaltintojos Inos Zabielienės pasiūlytą 10 MGL baudą priėmė apylinkės teismas.

REKLAMA

Šių metų rugsėjo 13 d. vakare Utenos V. Kudirkos gatvėje gyvenantis G.D., apsvaigęs nuo alkoholio, iš savo buto balkono ketvirtajame aukšte išmetė šunį.

Prieš du mėnesius šuniuką iš gyvūnų globos namų buvo pasiėmusi nuteistojo žmona su dukra. Nusikalstamą veiką padaręs – žiauriai su gyvūnu pasielgęs vyriškis tuo metu buvo vienas namuose, jis teisinosi supykęs, kad nepaklusnus šuniukas buvo užšokęs ant lovos ir pasielgė nevalyvai.

Už priekinių kojų ir pažastų paimtą šunį iš balkono išsviedusį vyriškį pamatė kaimynė ir pranešė policijos pareigūnams. Sunkius vidaus organų sužalojimus patyrusį gyvūną veterinarijos specialistai patarė eutanizuoti – taip liūdnai savo trumpas laimės dienas baigė vienų šeimos narių globos sulaukęs, kito, deja, suluošintas ir myriop pasmerktas šuo.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų visuomenė netoleruoja žiauraus elgesio su gyvūnais, už tokius nusikaltimus dorovei įstatymai numato baudžiamąją atsakomybę, todėl nusikalstamas veikas padariusius asmenis, dėl kurių kaltės gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, prokurorai įstatymų nustatyta tvarka siūlo nubausti baudomis arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, – teigia valstybinį kaltinimą palaikiusi Utenos rajono apylinkės prokurorė Ina Zabielienė.

Už nehumanišką elgesį su gyvūnu uteniškį, pripažinusį savo kaltę ir nuoširdžiai pasigailėjusį tokio žiauraus poelgio, nubausti pavyko dar tą pačią savaitę, nes Utenos rajono apylinkės prokurorė Ina Zabielienė parašė pareiškimą teismui, kuriame prašė užbaigti baudžiamąjį procesą pagreitinta tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų