Ušacko agitacija: laiškus siuntė net mirusiems žmonėms

Nemalonumai konservatoriams. Rinkimų išvakarėse, po kurių paaiškės, kas iš dviejų politikų – I. Šimonytė ar V. Ušackas – taps partijos kandidatu prezidento rinkimuose, išlindo faktas, kad V. Ušackas, kolegoms nežinant, siuntinėjo agitacinius laiškus. Ir ne tik gyviems, bet ir mirusiems.

Kilus pasipiktinimui, partija pradėjo tyrimą. Savo ruožtu partijos lyderiai ir toliau trimituoja, kad savaitgalio rinkimai bus demokratijos šventė, visgi politologai svarsto, kad šventė gali virsti gėda, jei paaiškės, kad prezidento posto galiausiai nuspręs siekti abu kandidatai.

„Tai yra normali praktika, visi partijos nariai tai daro, kažkodėl toks detektyvas sukurtas išvakarėse. Matyt, kažkas nori informacinę ataką paleist ar panašiai“, – sakė V. Ušackas.

Visgi partija atkerta, kad tai ne normali praktika, o duomenų nutekinimas. Kadangi niekas nesupranta, kaip Ušacko štabas sugebėjo pasinaudoti sena duomenų baze ir išsiuntinėti laiškus net mirusiems žmonėms, konservatoriai imsis tyrimo.

„Tai yra rimtas duomenų apsaugos pažeidimas, jeigu pasitvirtintų, kad tai buvo sistemiškai suteikti seni partijos narių duomenys, galbūt ta informacija turėtų domėtis kažkas plačiau už partijos ribų“, – tikino konservatorių lyderis G. Landsbergis.

Beje, lieka intriga ir dėl Ušacko veiksmų po savaitgalio rinkimų. Partijos įstatai nurodo, kad, jeigu pralaimėjęs rinkimus partijoje kandidatas vis tiek sieks prezidento posto, jis bus metamas iš partijos. Kaip elgsis Ušackas, jis ir šiandien dar nesako.

„Apie tai pakalbėsim sekmadienį. Dabar siekiu ir reikalauju, kad būtų sąžiningi, teisingi rinkimai“, – teigė V. Ušackas.

Politologai pastebi, kad diplomatas į šiuos rinkimus jau įdėjo pernelyg daug pastangų, kad imtų ir pasitrauktų iš kovos.

„Lyg sakė, kad, jei nelaimės šių rinkimų, tikrai nedalyvaus, bet jo veiksmai kalbėjo priešingai arba jis to atsakymo išvengdavo ir sakydavo, kad nedalyvaus su sąlyga, kad šie rinkimai bus skaidrūs ir sąžiningi. Tai yra manipuliacijų“, – paaiškino politologė R. Urbonaitė.

REKLAMA

O jeigu galiausiai į prezidento rinkimų tiesiąją išeitų abu kandidatai, pasak ekspertų, skambiai demokratijos švente pavadinti šio savaitgalio rinkimai išvis netektų prasmės. Nors ir dabar esą džiaugtis partija nelabai turi kuo.

„Manau, kad visgi konservatoriai tikėjosi tos šventės didesnės. Manau, tikėjosi ir didesnės konkurencijos. Pats pirmininkas Landsbergis sakė, kad buvo net numatyti du turai“, – patikino politologė.

Rinkti partijos kandidatą į prezidentus konservatoriai ir iš anksto užsiregistravę nepartiniai galės šeštadienį ir sekmadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų