Penktadienį Klaipėdos administracinis teismas pritarė miesto savivaldybės sprendimui riboti kioskininkų prekybą alkoholiu, rašo „Klaipėda“.

Į ginčą su smulkiaisiais verslininkais įsivėlusi savivaldybė atsidūrė teisme po to, kai kioskų savininkai apskundė tarybos nutarimą, draudžiantį jiems nuo šių metų pradžios sidru ir alumi prekiauti nuo 7 iki 16 val.

Tokį sprendimą savivaldybės taryba priėmė siekdama nuo girtavimo apsaugoti moksleivius, kurie esą dažnai svaiginasi pamokų metu. Tačiau Klaipėdos miesto ir apskrities verslininkų bendruomenės atstovo Ryto Kaminsko tvirtinimu, toks sprendimas esąs neteisėtas ir pažeidžiantis Alkoholio kontrolės įstatymą. Verslininkams nesuprantama, kodėl prekyba alkoholiniais gėrimais yra ribojama visuose 94-iuose uostamiestyje veikiančiuose kioskuose – prie daugelio jų nėra ugdymo įstaigų.

„Mano manymu, reikėtų uždrausti ir prekybą cigaretėmis. Juk dažnas mokinys rūko, o ne geria“,- sakė Rytas Kaminskas.

Taip pat daugeliui atrodo keistas ir alkoholio prekybos ribojimo laikas. Dažniausiai vyresniems mokiniams pamokos baigiasi apie 16 val. Būtent nuo tada bus galima pradėti juo prekiauti. Atsiranda daug didesnė tikimybė, kad jie girtaus eidami namo. Prekybininkai tikina, svaigiųjų gėrimų nepilnamečiams neparduodantys, nes tai daryti draudžia įstatymai. Dažniausiai alkoholį nepilnamečiams nuperka jau aštuoniolikos sulaukę jų draugai.

REKLAMA

Anot „Klaipėdos“, verslininkai jiems nepalankų nuosprendį per keturiolika dienų ketina apskųsti Aukščiausiajam administraciniam teismui.

Kol bylos baigtis iki galo nėra aiški, daugelis kioskininkų alumi ir sidru prekiauja kaip įprasta. Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojo Rimanto Armono teigimu, jie tai daro neteisėtai ir gali būti nubausti.


Rašyti komentarą...
R
R. Kaminskui
2008-01-19 23:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėtų kioskuose uždrausti ir cigaretes, ypač kai tie kioskai prie pat mokyklų. Verslininkai turėtų užsiimti verslu, o ne cigarečių ir "bambalių" perpardavinėjimu. Rado mat kuo verstis "verslininkai", perėmė sovietinių "bobučių" spekuliaciją. GĖDA ir PANIEKA tokiems "VERSLININKAMS".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų