• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigūnų profesinėms sąjungoms rengiantis piketuoti dėl ugniagesių gelbėtojų stygiaus ir finansavimo problemų, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad jų sąlygos gerėja.

Pareigūnų profesinėms sąjungoms rengiantis piketuoti dėl ugniagesių gelbėtojų stygiaus ir finansavimo problemų, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad jų sąlygos gerėja.

REKLAMA

„Situacija šitoje tarnyboje keitėsi labai stipriai nuo to, ką mes radome, kai atėjome dirbti į Vidaus reikalų ministeriją. Vidaus reikalų ministerijoje tikrai buvo apgailėtina situacija, kas susiję su finansavimu arba aprūpinimu mūsų pareigūnų“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime kalbėjo A. Bilotaitė.

„Kai pradėjome dirbti 2020 metais, žemiausios grandies pareigūnų atlyginimas nesiekė 800 eurų į rankas. Šiuo metu atlyginimas siekia 1100 eurų į rankas ir tai, žinoma, yra susiję ir su Vidaus tarnybos statutu“, – sakė ministrė.

Taip A. Bilotaitė kalbėjo ugniagesiams gelbėtojams ketvirtadienį rengiantis piketuoti prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM).

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas BNS anksčiau teigė, kad per pastaruosius metus dėl darbuotojų trūkumo situacija pablogėjo, o lėšų stygius neleidžia spręsti šios problemos.

REKLAMA

Tuo metu ministrė teigė, kad VRM Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento biudžetą padidino 30 procentų.

„Tai yra apie 41 mln. eurų papildomai. Tai yra tikrai ženkli suma tam, kad paskatintume ir motyvuotume mūsų ugniagesius“, – sakė ji.

Pasak S. Džiauto, pareigūnų profesinės sąjungos reikalauja nuo liepos skirti 1,5 mln. eurų papildomai tam, kad būtų parengta 100 ugniagesių.

A. Bilotaitė pažymėjo, kad ugniagesiai gelbėtojai pastaruoju metu buvo aprūpinti tokiomis priemonėmis kaip autocisternos, autokopėčios.

„Tikimės, kad tokiu tempu, kaip mes einame dabar, gerindami mūsų pareigūnų darbo sąlygas, bus ir toliau einama“, – kalbėjo ministrė.

Profsąjungos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje dirba apie 4 tūkst. ugniagesių.

Konservatorinis tvartelis ir piš ministrai gali tik vogti ir smarvę skleisti.
Bilotaite į VRM ministrus išrinko ŠIMONYTES nuteistų, korumpuotų nusikaltėlių gaujų koalicija. Taip nuteistos už korupciją, piktnaudžiavimą, aferas seimo gaujos įgijo patikimą stogą. Seimo pirmininkė ČMILYTE - nuteistos už korupciją gaujos vadeiva, vicepirmininkas - nuteistos už korupciją gaujos vadeiva. Vyriausybės ministrai - nuteistų už korupciją Seimo gaujų šulai. Jie vadovauja Lietuvos valstybei
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų