Tyrimas atskleidė, kaip vakcina apsaugo nuo Covid-19

Tyrimas rodo, kad net viena koronaviruso vakcinos dozė gali sumažinti viruso perdavimą namuose. Tie, kuriems buvo paskirta pirmoji vakcinų „Pfizer“ arba „AstraZeneca“ dozė ir kurie užsikrėtė po trijų savaičių, 38–49% rečiau pernešė virusą nei neskiepyti žmonės, nustatė PHE.

Sveikatos sekretorius Mattas Hancockas tyrimo rezultatus apibūdino kaip „siaubingas naujienas“. Jis paragino „visus skiepytis, kai tik jiems bus leidžiama“.

Tyrimo metu apsauga nuo Covid buvo pastebėta maždaug po 14 dienų po vakcinacijos, o apsaugos lygis buvo panašus, neatsižvelgiant į užsikrėtusiųjų ar kontaktų amžių, sakoma PHE pranešime. Jame priduriama, kad ši apsauga sumažina riziką, kad vakcinuotam asmeniui gali išsivystyti simptominė infekcija, maždaug 60–65% net keturias savaites po vienos vakcinos dozės.

PHE imunizacijos vadovė dr. Mary Ramsay sakė: „Vakcinos yra gyvybiškai svarbios, kad padėtų mums grįžti prie įprasto gyvenimo būdo. Vakcinos ne tik sumažina ligos sunkumą ir apsaugo nuo šimtų mirčių kiekvieną dieną, bet dabar matome, kad jos taip pat turi papildomą poveikį mažinant galimybę perduoti Covid-19 kitiems“.

Nors, pasak jos, išvados buvo „padrąsinančios“, ji teigė, kad svarbu, jog žmonės ir toliau elgtųsi kaip turintys virusą, „laikykitės geros rankų higienos ir laikykitės socialinio atsiribojimo nurodymų“.

Namų ūkiai yra didelės rizikos perdavimo vietos, o tai reiškia, kad tyrimas pateikia ankstyvus įrodymus apie vakcinų poveikį užkertant kelią tolesniam perdavimui, sakė PHE. Panašių rezultatų galima tikėtis ir kitose aplinkose, kuriose kyla panaši perdavimo rizika, pavyzdžiui, bendruose apgyvendinimo namuose ir kalėjimuose.

Tai naujausias įrodymas, rodantis, kad vakcinos lėtina viruso perdavimą ir gelbsti gyvybes. Namų ūkiai yra viena iš labiausiai paplitusių infekcijos vietų, todėl šie rezultatai ypač teikia vilčių tyrėjams.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2021-05-04 11:26:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai nuo ko viskas prasidėjo ir kas iš tikrųjų išleido džiną iš butelio?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų