Turguje pensininkė paversta nusikaltėle: pareigūnai užsipuolė perkant dažnam įprastą prekę

Jonavos turguje vakar kilo didelis šurmulys, kuomet civiliais persirengę policijos pareigūnai vykdė patikrą, nusitaikę į kontrabandines cigaretes pardavinėjančius prekeivius ir pirkėjus. Pareigūnai užfiksavo prasižengusią septyniasdešimt ketverių senolę, nusipirkusią kelis pakelius neleistinų cigarečių.

Nusikaltimu apkaltinta močiutė Apolonija, sunkiai rinkdama žodžius pasakojo, kas nutiko tądien. 

„Nu ir nusipirkau cigarečių tris pakelius, paėmiau cigaretes, įsidėjau į tašę, ėmiau stiklainį, ėmiau viską. Ir sakau, nueisiu dar grietinytės nusipirksiu, duonytės, grietinės ir papuolė, mane už rankos paėmė, dabar rankos negaliu pasukt“, - pasakoja Apolonija.

Turgaus prekeiviai tikina pažįstantys jonaviškę, vieną kartą į mėnesį, gavusi pensiją ji atvažiuoja į turgų apsipirkti. Jie pasakoja, kad pareigūnai senolę sučiupo kaip didžiausią nusikaltėlę ir dėl to, jog nusipirko neleistinų cigarečių, pradėjo tardyti. Žmonių filmuotame vaizdo įraše matyti, kad senolei, ištiktai šoko prireikė medikų pagalbos. Aplinkiniai žmonės puolė ginti senolę, neleido jos vežti į nuovadą. Įvykį matę žmonės tikina, jog pareigūnai sulaikę močiutę, elgėsi grubiai.

REKLAMA

Senolė tikina dar ir šiandien neatsigaunanti nuo šoko ir nesupranta, už ką buvo sulaikyta pareigūnų, o ypač bijo baudos, kurios iš pensijos nepajėgsianti susimokėti. 

Policijos pareigūnai tikina, kad akcizu apmokestintų prekių pardavėjų ir pirkėjų patikra vyksta nuolat, o tai, kad senolė garbaus amžiaus, nėra priežastis ją atleisti nuo atsakomybės.

„Policijos aktyvi veikla, matyt, gal kada ji nukreipta į pardavėjus arba laikytojus su akcizės apmokestintų prekių, vertinama kitaip, o veikla nukreipta prieš įsigijusius, kuriuos aš taip pat laikau savotiškais sąjungininkais tos nelegalios apyvartos subjektu, vertinama matyt kitaip, o įstatymų leidėjas numatė, kad atsakomybė, galima sakyti, tokia pati tiek pardavėjui, tiek pirkėjui, todėl mes išskirti negalim“, - aiškinasi Jonavos policijos komisariato viršininkas Vygintas Lukošius.

Senolės sulaikymą stebėjusius žmones labiausiai liūdina tai, jog tikrieji nusikaltėliai, šalia turgaus pardavinėjantys cigaretes, nesulaikyti, o štai senolė laikoma didžiausia nusikaltėle.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
N
NUOMONĖ
2016-09-15 11:23:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagal sunkią senų žmonių ir rūpinimųsi vaikais padėtį Lietuvoje - sprendžiame apie valstybę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų