Atsižvelgę į neįgaliųjų organizacijų prašymus bei išdėstytus argumentus, Seimo nariai Edvardas Žakaris, Edmundas Jonyla ir Jonas Juozapaitis teikia tris pasiūlymus, kaip apsaugoti neįgaliuosius mažinant jų pensijas.

Parlamentarai siūlo, kad turintiems sunkiausią negalią žmonėms pensija nebūtų mažinama, dirbantiems neįgaliesiems netekto darbingumo pensijos būtų mažinamos atsižvelgiant į neįgalumo lygį: kuo didesnė negalia, tuo mažesne dalimi būtų mažinama. Jų siūlymu, Vyriausybė iki kitų metų kovo 1 d. turėtų numatyti kompensavimo tvarką asmenims, 2010-2011 metų laikotarpiu gaunantiems sumažintas paskirtas valstybinio socialinio draudimo senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensijas.

Tokias pataisas parlamentarai teikia Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo bei socialinio draudimo įmokų tarifo padidinimo laikinojo įstatymo projektui.

"Sodros" duomenimis, Lietuvoje yra apie 224 tūkst. neįgaliųjų, gaunančių socialinio draudimo pensijas. Iš jų apie 48 tūkst. neįgaliųjų dirba.

Seimo nario Edvardo Žakario teigimu, paprastai dirba žmonės, turintys mažesnę negalią, tačiau jie dažniausiai gauna labai nedidelius atlyginimus. Dauguma negauna jokių priedų už stažą. "Neįgalūs žmonės turi ir gerokai daugiau išlaidų: dėl ligų tenka pirkti daugiau vaistų, priklausomai nuo ligos neretai tenka samdyti transportą ir įvairius pagalbininkus", - sako jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų