Klaipėdos miesto apylinkės teismas pirmadienį pripažino Skuodo policijos patrulį Saulių Pauliką kaltu dėl tragiškos avarijos sukėlimo Aleksandrijos kaime ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo, pranešė Lietuvos radijas.

Ši byla, paskatino Seimą pradėti svarstyti naujus įstatymus, kurie turėtų užkirsti kelią panašioms nelaimėms ateityje.

Pasak parlamentaro Eligijaus Masiulio, šiuo metu Seime komitetuose svarstomos dvi iniciatyvos, siekiančios pakeisti Kelių eismo taisykles.

Pagal Liberalų sąjūdžio bei parlamentaro Kęstučio Čilinsko įregistruotas iniciatyvas, pabėgimas iš įvykio vietos būtų traktuojamas kaip girtumas. "Mes visi suprantame, kad tai dažniausiai - bandymas išlošti laiko", - "Balsui.lt" sakė Seimo narys.

Išlošti laiko bėgdamas bandė ir 27 metų vyras, kuriam paskirta aukščiausia, kokią numato įstatymas už tokį nusikaltimą, bausmė. Be to, jam 3 metams atimta teisė vairuoti transporto priemones.

Teisme pavyko įrodyti, kad Skuodo patrulis vairavo neblaivus, nors jo kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta. Aleksandrijos tragediją nagrinėjančiam teismui ekspertai pareiškė, kad mažamečius per avariją mirtinai sužalojęs S.Paulikas teoriškai galėjo būti labai girtas. Kad policininkas buvo girtas, paliudijo ir kai kurie liudytojai.

REKLAMA

Nuteisti S.Pauliką 10-čiai metų teismo prašė ir prokuratūra.

Teismas taip pat patenkino vaikus praradusių skuodiškių šeimų - Bučkų, Kubilių ir Petkų - ieškinį ir kiekvienai jų priteisė po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo - iš viso 3 milijonus litų. Nukentėjusieji teigė esą patenkinti tokiu nuosprendžiu.

Kartu su S.Pauliku nuosprendžio klausėsi ir jo buvęs kolega, patrulis Mantvydas Kringelis. Jam buvo pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus.

Šiam kaltinamajam taip pat skirta prokuratūros pasiūlyta bausmė - pusantrų metų laisvės atėmimo pataisos namuose.

M.Kringelis važiavo automobilyje kartu S.Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M.Kringelis, kaip ir S.Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Buvusiems Skuodo pareigūnams paskelbtas nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Klaipėdos apygardos teismui. S.Pauliko advokatas teigė dar nežinąs, ar skųs nuosprendį. Tai nuspręs pats S.Paulikas.

S.Pauliko vairuojamas automobilis ,,BMW 524" pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Aleksandrijos kavinėje ,,Gintagnė" pietavusius kaltinamuosius - S.Pauliką ir jo kolegą M.Kringelį - aptarnavusi darbuotoja po nelaimės prokurorams sakė mačiusi, kaip abu gėrė užsisakytą degtinę.


Rašyti komentarą...
L
Linas K.
2008-03-17 15:45:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Girtas už vairo - pasikėsinimas nužudyti.
O jei nužudė, tai žmogžudystė.
Mūsų teismai tai traktuoja kaip "įvykį sukėlusį tragiškas pasėkmes" (pvz. nukrito nuorūka, užsidegė žolė - mirtinai sudegė senutė). Bet juk čia sąmoningas veiksmas - sėst girtam prie vairo ir važiuoti per žmones, dar būnant pareigūnu.
Bušmenų teisė įsigalėjo Lietuvoj - atimt žmogaus gyvybę pasidarė nieko nevertas įvykis.
Atsakyti
0

2008-03-17 15:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žaiuru, gaila žmogaus, juk netyčia suvažinėjo...
Atsakyti
0

s
stebėtojas
2008-03-17 16:10:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar jūs lig šiol nesupratote viso krominaliniams nusikaltimams skirtų įstatymų esmės? - apsaugoti nusikaltėlį nuo teisingumo!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų