Tokių atsitikimų buvo ir bus

, Publikuota 2007.11.16 06:15

Kitas 2007-11-20 09:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Autorius, švelniai tariant, nesigraibo situacijoje, tad apie kokią nors analizę kalbėti beprasmiška.    ATSAKYTI
L 2007-11-19 23:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
melianas rašo mobiliuoju, wau, skuba nakties regėjimais pasidalinti. dar vienas nainys aiškeriagis :))   ATSAKYTI
Imantas Melianas 2007-11-19 20:53:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ĮVARDINTAS (?) BLOGIS

Nors policininkų šventė ir vadinama “angelų sargų” diena, visai neketinu teigti, jog vyriausias policijos komisaras Vytautas Grigaravičius yra angelas. To ir nereikia. Ne dievai ir ne angelai puodus žiedžia. Ir policijoje, įskaitant jos vadovybę, darbuojasi tik paprasti mirtingieji - su visomis žmoniškomis silpnybėmis ( ir stiprybėmis taip pat, beje).

Visgi panašu, kad Skuodo rajono Aleksandrijos miestelyje įvykusi kraupi nelaimė, nusinešusi trijų berniukų gyvybes, kai kam tapo patogiu pretekstu pabandyti pasikelti savo reitingus, dar kitiems – suvęsti sąskaitas. Taip teigti leidžia ne tik gausūs ir gana vienareikšmiški įvairių interneto portalų komentatorių atsiliepimai, bet ir elementari susidariusios situacijos analizė. Situacijos ne vien Aleksandrijoje ir anaiptol ne vien Policijos departamente.

Nepasakysiu nieko naujo, dar kartą konstatuodamas, jog Lietuva išgyvena gylią politinę ir, kas dar baisiau, dorovinę bei vertybinė krizę. Jos pagrindinė priežastis – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pernai atlikto tyrimo metu paaiškėjęs netoleruotinas kai kurių politikų, aukštų valdininkų (ką jie patys beaiškintų) ir dalies žiniasklaidos suaugimas su verslo struktūromis, galimai susijosiomis su priešiškos valstybės (tikrai ne Brazilijos ir ne Rytų Timoro) specialiosiomis tarnybomis. Kitaip tariant, apsišaukėlių „strateguotojų“ malonės deka mes susidūrėme su realia svarbiausių valstybės institucijų užvaldymo grėsme.

Nevarginsiu maloniojo skaitytojo Lietuvos Respublikos „jėgos strutūromis“ vadinamų institucijų vardinimu. Tiesiog konstatuosiu liūdną faktą, jog iki šių dienų tik vienintelėje iš jų buvo užsilikęs departamentas, kurio vadovas niekaip nebuvo susijęs su vadinamuoju Klanu. Kai kam tai pasirodė nepakenčiama. Ir štai kodėl.

Klanui labai neramu dėl kitų metų spalio mėnesio vyksiančių Seimo rinkimų, tiksliau dėl numanomų jų rezultatų. Yra toks dalykas, kuris vadinasi Tautos rūstybė. Klanas nėra tiek kvailas, kad nesuprąstų, jog visa tai gali pasibaigti ne vien tik valdžios, antpečių ir nepelnytų apdovanojimų, bet ir laisvės bei turtų netekimu. Jau nekalbu apie tokias smulkmenas, kaip patekimas į Lietuvos istorijos vadovėlius lietuviškojo Judo atitikmens vaidmenyje arba tėvų bei vaikų prakeikimas, paprastai tenkantis Tėvynės išdavikams.

Tai va. Nenumaldomai artėjančios finišo linijos akivaizdoje „strateguotojai“ (kitų šaltinių dar įvardinami kaip „valstybininkai“ arba (kažkodėl) „žydrieji albinai“) pradėjo desperatiškai blaškytis, sekmingai didindami jau atliktų kvailysčių ir nesąmonių kritinę masę. Ko vertas vien tik paskutinis vodevilis pavadinimu „Tėvynės priešai parengė nacionalinio investuotojo diskreditavimo planą“. Ši desperacija rodo, kad jokios apgalvotos programos, kuri garantuotų jų galybės išsaugojimą, jie neturi. Tokiais atvėjais neprošal pasirūpinti absoliučia vadinamųjų „jėgos struktūrų“ kontrole. Kaip sako numanomi „strateguotojų“ patronai rusai, „čiem čiort niešutit“, arba “avosj prigoditsia“.

Štai tame ir yra pagrindinė vyriausiojo komisaro „kaltė“. Nes lygiai taip pat dėl Aleksandrijios tragedijos galėtų atsistatydinti premjeras, arba, pavyzdžiui, prezidentas (vidaus reikalų ministro neminiu sąmoningai, nes šis tekstas – ne apie infuzorijas). Aš jau nekalbu apie krašto apsaugos ministrą, kuris pats (o ne jo pavaldiniai) prieš keletą metų „didvyriškai“ sutraiškė iš karto du gražų amžių nugyvenusius Lietuvos karininkus. Ir nieko. Svarbiausia - nepasimaišyti „strateguotojų“ kelyje.

Bet, kaip sako liudies išmintis, „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Panašu, kad pats to nenorėdamas, Klanas pasiūlė Lietuvai dar vieną nacionalinio masto lyderį (žinoma, jei pats komisaras sutiks tokiu tapti). O tikrų lyderių Lietuvai tikrai nėra per daug. Žodžiu, kaip sako mano jau minėti patronai ne iš Brazilijos ir ne iš Rytų Timoro, „i na tom spasibo“.

P.S. Baigdamas rašyti šį tekstuką mobiliuoju telefonu gavau eilinę sentenciją: „Kas nori valdyti ramiai, turi apsupti save ne ginklais, o tautos meile. Periandras.“
   ATSAKYTI
Lietuva 2007-11-19 19:06:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Graudu matyti, kai žmogus Nainys per gyvenimą, net ir Amerikoje, išmoko tik skaityti Lietuvos laikraščius ir kartoti "teisingus" užkeikimus.    ATSAKYTI
Mindaugas 2007-11-19 09:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikėtų stebėtis Adamkaus klaidomis. Žmogus nepritapęs nei prie vienos partijos, vadinasi ir neturintis ideologinių nuostatų, yra vairuojamas iš šalies. O Grigaravičiaus reitingus galime paaiškinti tik jo PIAR iniu elgesiu. Juk pagal jį viskas yra puiku ir viskas kontroliuojama. Ar taip yra???    ATSAKYTI
Leonas 2007-11-17 12:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazimieras 2007-11-16 16:28:51
Pirmoji nelaimė Lietuvai Adamkus,antroji Kirkilas.Adamkus devyni metai apgailestauja,nerimauja,'prižiūri ir taip pastoviai tuščiažodžiaja,tiek metu šalies žmones žalojami ,prarado ,bet kokį psitikėjmą valdžia.Adamkaus pagrindinis siekis -asmeninė šlovė

Nežinau,kiek reikia tokio mąstymo žmonių kaip Kazimieras,kad neliktų tokių idiotiškų reitingų kaip Adamkaus bei Grigoravičius.Susimąstykit,jeigu turit su kuo,nes yra didelis pagrindas abejoti,kai 95 proc. Lietuvos gyvntojų nepasitiki policija,Grigaravičius ir jį palaikantis Adamkus randasi reitingų viršūnėje,tai sunkiai paaiškinamas paradoksas,kuris byloja,prašyčiau neįsižeisti,jog mūsų visuomenė yra ko gero globalinės psichinės negalios būsenoje.
Kazimieras labai taikliai pastebi,kad Adamkaus pagrindinis siekis yra asmeninė šlovė,kuri paranojiškai reiškiasi kiekvienoje kadencijoje su vis didėjančių užmoju.Tai galima buvo pastebėti jau pačioje pradžioje,visuomeinio judėjimo 'Sambūris",organizuotame susitikime su Adamkumi Kaune.Labai nejauku buvo žiūrėti,kaip siaubingai apsalusia veido išraiška jis priiminnėjo sveikinimus į jį kreipiantis "ponas prezidente".tada aš instinktyviai ir pajutau,kad šis veikėjas ,pančiojamas garbėtroškos sindromo,nepadarys tautai nieko gero,juolab ,kad jau vienas panašaus sukirpimo pavyzdys egzistavo,tai Lietuvos savanoris Nr1.
Ir pabaigai ,vargu ar Amerikos lietuviai,išskyrūs Nainį,pajėgūs vertinti Lietuvos problemas.
   ATSAKYTI
JUZE 2007-11-17 08:23:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei esi AMERKOS lietuvis ar GRUZINAS tai jau blogai,koks durnius tai ikale musu zmonems tai viena, antra tikrai ir KRKILAS SU SAVO PADEEJAIS jpac PATAREJAIS GALETU DINGT NUO KEDZIU   ATSAKYTI
NAINIUI 2007-11-16 23:45:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Si karta Jus labai smarkiai prasovete pro sali. Gaila, kad kartais imates temu, apie kurias tikrai neturite pakankamai informacijos. Ar Grigaravicius turejo stoveti salia to galvijo, kaip taikliai raso A. Baciulis "Veido" zurnale", kai tas su kompanija mauke degtine? Argi nezinote, kas taip sieke Grigaraviciaus atsistatydinimo? Kodel ji nuversti taip sieke komunistu vadukai: ir Brazauskas, ir Bernatonis? Iseivijos zurnalistai paprastai buna zymiai apdairesni. Pagarbiai, J.J.
   ATSAKYTI
:) 2007-11-16 18:27:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai cia tik rinkimams artejant... Va taip politikai balus renka, o lietuvaiciai tik viska "vercia".. Seniai jau pasiilgot milicininku? Rusai geriau apsaugos, ar ne? Tik bananu Lietuvoj kaltas virsininkas, kad jo pavaldinys ne tarnybos metu nusikalto! O tikra atskomybe yra kaltininko. Tokiu atveju turi atsistadydinti seimas + prezidentas. Jie leidzia istatymus, jie kuria taisykles. Tai kodel jie nekalti???????.. Tiesa, o visa sita "zaverucha" prikels tuos tris vaikus? Tai kas cia durnas? Kas protingas?..    ATSAKYTI
p.Nainiui---inž 2007-11-16 17:16:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po Sauliaus Stomos Jūs pirmas, kuris taip aštriai ir dalykiškai parašėte.   ATSAKYTI
inž 2007-11-16 17:06:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia Nainiui Leonas 2007-11-16 09:12:23 - neblogai suskėlė.
-------------
Ar tas Leonas nėra Amerikos lietuvis taip pat?
   ATSAKYTI
Kazimieras 2007-11-16 16:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirmoji nelaimė Lietuvai Adamkus,antroji Kirkilas.Adamkus devyni metai apgailestauja,nerimauja,'prižiūri ir taip pastoviai tuščiažodžiaja,tiek metu šalies žmones žalojami ,prarado ,bet kokį psitikėjmą valdžia.Adamkaus pagrindinis siekis -asmeninė šlovė.Žmonių vargai ir tvarka šalies viduje jam nerūpi.Kirkilas tai Lietuvos nesusipratimas,jis nežino kas ką veikia ir tt.Apraizgytas visokiais 'valstybininkais'laukia kada baigsis kančios.   ATSAKYTI
oi 2007-11-16 14:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia paleisti seima   ATSAKYTI
vojazas 2007-11-16 12:29:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidentas geriau mato,kokioje supuvusioje sistemoje yra atsidures ir jis neGINA,o stengiasi issaugoti TIESOS KRYPTIMI dirbancius ir einancius,su sazine gyvenancius.Ta SPECIALI avarija,sukelta reakciniu jegu ir ivykdytas pucas-atmerkit akis ir kazkaip nepastebejau,kad Seimas ar vyriausybe butu padeje Policijos departamentui vykdyti reforma-priesingai,visais imanomais budais jai trukde.Ka gi,gal vietoj Katanio NSA su MI sugebes infiltruoti Bonda.   ATSAKYTI
leninas 2007-11-16 12:23:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, jei autorius netingėtų pasiskaityti informacijos gal atskirtų seminarą (ar poilsį saulutėje) nuo Generalinės Interpolo Asamblėjos.
Betgi nėr kada - gali nespėti išmintim "trykštelėti" (labai knietėjo triestelėti parašyti) kol artimiesiems dar tebeskauda.
Šlykštu - dar vienas "solistas" lojančiųjų chore, kai reikėtų patylėti užuot lipus ant kapo, kad geriau matytumeis...
Atsistatydino generalinis jei ką, autoriau... Aūūū   ATSAKYTI
Norėčiau 2007-11-16 10:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad nevairuotų išgėrę.   ATSAKYTI
Abecielius 2007-11-16 09:15:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pradžiai iš mentų norėč labai nedaug: kad imtų rodyti posūkius...   ATSAKYTI
Nainiui Leonas 2007-11-16 09:12:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau tik už tokį pareiškimą Prezidentas, nelaukdamas tų trijų dienų, kol “seminaro” šiltnamio Maroke malonumais tarnybiškai “pasitobulinęs” Lietuvos policijos vadovas grįš, turėjo trenkti Grigaravičių iš pareigų tą pačią minutę, vos tik jį išgirdęs. Bet ir iš viso – kaip tokio nusiteikimo žmogus galėjo būti į šias aukštas ir ypač svarbias valstybės pareigas paskirtas ir dar tiek ilgai laikomas? Šalia to, dažnai giriamas ir aukštinamas net paties Prezidento, beje, dar ir dabar, jį iš pareigų

Labai jau kritiškai Nainys vertina Adamkaus veiklą,ir reikia jį už tai pagirti,nes tik labai riboto mąstymo žmogus gali palankiai vertinti tokio prezidento autoritetą.Todėl žinant,kad straipsnio autorius sugeba pateikti savo nuomonę su išvadomis apie galimas pasekmes įvairiais aspektais,norėtusi išgirsti jo nuomonę dėl Adamkaus kenkėjiško vadovavimo priežasčių ir galimų neigiamų pasekmių aplamai valstybei .Ar ne per atlaidžiai žiūrime į prezidento krečiamus pokštus,t.y. akyvaizdų jo nesugebėjimą orientuotis ,netgi sakyčiau,patalogiškai ,kažkieno naudai ,priimant ,švelniai tariant,abejotinus politinius sprendimus ne tik vidaus,bet ir užsienio politikos scenoje?Todėl p. Nainy,žinant,kad Jūs turite pakankamai tvirtą lietuvišką stuburą,norėtusi išvysti ne kosmetinių apibendrinimų,bet problemos analizės iš esmės.   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų