• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

To miške vyras rasti nesitikėjo: nedelsdamas kvietė pagalbą

Vyras miške su metalo ieškikliu rado dvi minas, likusias nuo Antrojo pasaulinio karo. Pas pranešėją skubėjo pareigūnai.

Vyras miške su metalo ieškikliu rado dvi minas, likusias nuo Antrojo pasaulinio karo. Pas pranešėją skubėjo pareigūnai.

REKLAMA

Įvykį užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.

Pareigūnus pasitikęs vyriškis palydėjo juos iki vietos miške, kur rado sprogmenis: vienas sprogmuo gulėjo ant miško paklotės, kitas rastas miškovežių išvažinėtoje kirtavietėje. Tikra sėkmė, kad sunkiasvorė mašina neužvažiavo ant sprogmens.

Pareigūnai užfiksavo pavojingus radinius ir iškvietė išminuotojus.

Vietoje pasirodė išminuotojai, pirmiausiai įvertinta bombų būklė, priimtas sprendimas sviedinius sunaikinti vietoje. Natūraliai susiformavusioje žemiausioje kirtavietės vietoje iškasta metro gylio duobė, į kurią sudėti sprogmenys ir jie užberti žemėmis, sujungtas detonavimo mechanizmas. Viską tinkamai atlikus bombos buvo sunaikintos – skeveldras ir smūgio bangą patikimai sugėrė žemė.

Toks radinys – ne pirmas

Pilietis paaiškino sviedinių radimo aplinkybes bei atskleidė daugiau išskirtinio hobio subtilybių.

REKLAMA
REKLAMA

„Išėjau pasigrožėti gamta su metalo ieškikliu. Čia kirtimuose pirmi du radiniai – minos. Paskambinau pareigūnams. Kadaise ieškodavau tik Antrojo pasaulinio karo liekanų, paskui tik į laukus monetų. O dabar turėjau naują metalo detektorių, norėjau pasižiūrėti jo galimybes miške, tai pamatėme. Manau, jau baigsiu miškuose ieškoti“, – savo „sėkme“ dalinosi vyras.

REKLAMA

Pranešėjas taip pat papasakojo, kad miške yra ne kartą radęs vokiečių karių palaikų.

„Jeigu karys yra kritęs ir turi žetoną, tai yra atitinkamos tarnybos, kurios rūpinasi karių perlaidojimu. Šitų karių ir dabar yra daug, bet, kadangi kritusiam kariui dažniausiai viską nuimdavo, tai identifikuoti juos yra sunku“, – sakė vyras.

Vyriškis rekomendavo, kad jei miške randate sena žetoną, atiduokite jį pareigūnams, o jie susisieks su kritusio kario artimaisiais:

REKLAMA
REKLAMA

„Įsivaizduokite, kad prieš 80 metų žmogus išėjo ir negrįžo. Tai identifikavus kūną būtų galima normaliai jį perlaidoti.“

Išminuotojo patarimai

Išminuotojas daugiau papasakojo apie sunaikintus sprogmenis:

„Tai buvo vokiška bomba. Tai yra labai pavojingas sviedinukas, kuris neturi uždelsimo, saugiklių ir jį pajudinus, ne taip padėjus ar sutrenkus, gali suveikti. Tad radus tokį daiktą reikia nedelsti, skambinti policijai ir iškviesti išminuotojus. Jų negalima pakelti, nešti, nerekomenduojama“, – paaiškino išminuotojas.

Kaip atrodė sprogmenų sunaikinimas pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų