Tėvams – ministro L.Kukuraičio garantija dėl vaiko pinigų

 Šiuo metu savivaldybės yra įvertinusios beveik visus, 98 proc., prašymų išmokėti vadinamuosius vaiko pinigus, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Dabar iš pateiktų prašymų dėl 430 tūkst. vaikų praktiškai 98 proc. jau yra įvertintų paraiškų. Dauguma savivaldybių (yra įvertinusios – BNS) 100 proc., yra kelios savivaldybės, kur yra tam tikras vėlavimas, bet jis tikrai nėra didelis“, – trečiadienį Žinių radijo laidai „Pozicija“ sakė ministras.

Jis pats teigė jau kelis mėnesius gaunantis išmokas už vaikus.

„Esu gavęs ir kokius tris mėnesius gaunu, nors parašiau (prašymą – BNS) vasario mėnesį. Kadangi gyvenu Vilniaus rajone, ten vaikų mažiau, tai Vilniaus rajonas gana greitai susitvarkė, kad tos išmokos būtų“, – sakė ministras.

Nuo šių metų sausio šalies vaikams skiriama po 30 eurų išmoka, pakeitusi pajamų mokesčio lengvatą, per mėnesį dirbantiems tėvams leidusią už vieną vaiką susigrąžinti iki 30 eurų.

Mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams mokamos papildomos išmokos. Jiems išmoka sudaro 58,5 euro už vaikus iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus.

Sausį savivaldybes užplūdus prašymams dėl vaiko pinigų, kai kurios nespėjo apdoroti visų prašymų ir išmokos vėlavo, problematiškiausia situacija buvo Vilniaus miesto savivaldybėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų