Kelerius metus besitęsiančioje teisėsaugos ir buvusio Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus dvikovoje rezultatas tapo lygus. Buvęs valdininkas išvengė antrojo teistumo ir galėjo pasimėgauti teismo sprendimu, kuris tiesiog pribloškė pajūrio prokurorus.

Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas pagal visus pateiktus kaltinimus išteisino šiuo metu pensijoje esantį, tačiau dar ne taip seniai aukštas pareigas ėjusį uostamiesčio valdininką A.Šimkų, kuris įtartas piktnaudžiavimu tarnyba, kurstymu kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą, suklastoti dokumentus ir juos panaudoti.

Teismas nerado įrodymų, kad 64 metų A.Šimkus reikalavo iš dviejų uostamiesčio savivaldybės užsakymus vykdžiusių įmonių direktorių pastatyti mirusiems buvusiems uošviams paminklą ir suklastoti dokumentus, apmokant jo gamybos bei pastatymo išlaidas. Taip pat apmokėti jo asmeninio automobilio “Volvo S60" benzino išlaidas.

Kartu su A.Šimkumi išteisinti ir bendrovės “Klaipėdos keliai„ generalinis direktorius Juozas Rukšėnas bei UAB “Travertinas“ vadovas Artūras Lukšas. Trijulei panaikintos ir kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Teisėja Violeta Balčiūnienė konstatavo, kad buvusi valdininko žmona sumokėjo “Klaipėdos keliams„ už paminklą 9500 litų. O “Volvo“ bakas bendrovės lėšomis 12 kartų užpildytas nepažeidžiant įstatymų, nes A.Šimkus ja važinėjo tarnybiniais reikalais - kontroliuoti įmonės darbą.

REKLAMA

Toks sprendimas šokiravo prokurorus, nes pinigai už paminklą sumokėti tik tada, kai A.Šimkui pateikti oficialūs kaltinimai ir jo byla jau buvo perduota teismui. Kaip ir motyvas, kad “Klaipėdos keliai" nepatyrė žalos, nes bendrovė nepateikė civilinio ieškinio dėl jos direktoriaus veiksmų.

Pernai liepą teismas A.Šimkui už piktnaudžiavimą tarnyba bei kurstymą kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą uždraudė trejus metus dirbti su valstybės tarnyba susijusį darbą ir skyrė 6500 litų (50 MGL dydžio) baudą. Šis nuosprendis apskųstas ir dar neįsiteisėjo.

Netrukus teismą turėtų pasiekti ir kitos dėl galimų A.Šimkaus nusikaltimų iškeltos bylos.

Darius ČIUŽAUSKAS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų