Klaipėdos miesto apylinkės teismas pirmadienį grįš prie trijų vaikų gyvybes nusinešusios avarijos Aleksandrijoje bylos ir tęs liudytojų apklausą.

Posėdis prasidės 9 val.

Pastarąjį kartą avarijos sukėlimu įtariamo Skuodo policininko Sauliaus Pauliko bylą teismas nagrinėjo vasario 5 dieną.

S.Pauliko vairuojamas automobilis „BMW 524“ pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Įtariamojo draugai yra pasakoję teismui, kad S.Paulikas po avarijos jiems sakė, jog kaimelio gatvėmis skriejo 130 kilometrų per valandą. Tačiau visi kaip vienas tikino, kad po vaikų nužudymo įtariamasis buvo blaivus.

REKLAMA

Apklaustieji įtariamojo pažįstami teigė, kad iš įvykio vietos pabėgusį draugą slėpė, nes norėjo jį nuraminti. Vėliau paskambino broliui, kuris neva liepęs neišleisti S.Pauliko iš akių, o vėliau pats atvyko jo pasiimti.

Teismui šioje byloje parodymus iš viso turėtų duoti apie 30 žmonių. Tarp jų - trys vaikai. 10-mečių berniukų žūtį matė ir daugiau vaikų, tačiau apklausti jų pareigūnams nerekomendavo psichologai.

Aleksandrijos kavinėje „Gintagnė“ pietavusius kaltinamuosius - S.Pauliką ir jo kolegą Mantvydą Kringelį - aptarnavusi darbuotoja po nelaimės prokurorams sakė mačiusi, kaip abu gėrė užsisakytą degtinę.

Tačiau teisme ji aiškino, esą nemačiusi, kad S.Paulikas būtų gėręs. Tačiau pripažįsta, kad butelį nuo stalo nunešusi tuščią.

Tačiau vienas iš pagrindinių liudytojų, iš avarijos vietos teisiamiesiems pasprukti padėjęs Vytautas Juočys patvirtino, kad, jo manymu, S.Paulikas buvęs neblaivus ir puikiai supratęs, kad automobiliu sužalojo vaikus.

Skuodo policijos patrulis S.Paulikas teisiamas už tai, kad, būdamas neblaivus, jis vairavo automobilį, partrenkė ir mirtinai sužalojo tris mažamečius vaikus.

Kaltinamasis neigia vairavęs neblaivus ir važiavęs dideliu greičiu, jis kaltas prisipažino iš dalies.

Paskelbus kaltinamąjį aktą paaiškėjo, kad S.Pauliko mašina skriejo ne mažesniu nei 105 kilometrų per valandą greičiu ir vairuotojas jos nesuvaldė.

Kartu su S.Pauliku prieš teismą stojo jo buvęs kolega, patrulis M.Kringelis. Jam pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. Maksimali bausmė už šią nusikalstamą veiką - laisvės atėmimas iki 2 metų.

M.Kringelis važiavo automobilyje kartu S.Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M.Kringelis, kaip ir S.Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Šis kaltinamasis tikina neprisimenantis įvykio aplinkybių.


Rašyti komentarą...
T
TT
2008-02-25 13:25:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bylos tempimas,vilkinimas teršia LR teisėsaugos darbą ir gadina žmonėms sveikatą.Kur prezidento numatyta teismų reforma?
Atsakyti
0

H
Helix
2008-02-25 14:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasikartosiu,bet : "Tukstančiai mirę nuo paprasto piliečio rankos - statistika, trys nuo policininko - amžiaus tragedija".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų