Teismas už grotų paliko su „daktarais“ siejamą nusikaltėlį

 Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai atsisakė lygtinai paleisti laisvės atėmimu nuteistą su „daktarų“ grupuote siejamą Rolando Zavecką, pravarde „Džempis“.

„Nuteistajam likusi dar pakankamai didelė neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalis – 2 metai 9 mėnesiai 19 dienų. Per trumpas paskirtos bausmės atlikimas asmeniui gali suformuoti klaidingą nuostatą dėl pernelyg švelnaus baudžiamumo už pavojingą visuomenei veiką ir gali būti viena iš prielaidų nusikalsti ateityje“, – rašoma teismo nutartyje.

Kaip pranešė teismas, R. Zaveckas Klaipėdos apygardos teismo 2013 metais nuteistas 14 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme už dalyvavimą nusikalstame susivienijime, verslininko Sigito Čiapo ir jo vairuotojo Vinco Varno nužudymą ir kitų nusikaltimų padarymą.

Kaišiadorių teismas, išnagrinėjęs pateiktą nutarimą dėl lygtinio paleidimo bei asmens bylos medžiagą, konstatavo, kad nutarimas yra nepakankamai pagrįstas, nėra tinkamai įvertinta nuteistojo asmenybės charakteristika, jo padaryto nusikaltimo pobūdis, paskirtos bausmės dydis ir elgesys bausmės atlikimo metu.

Teismas padarė išvadą, jog nors R. Zaveckas ir daro pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką, tačiau ši pažanga dar nėra pakankama lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos taikymui.

Teismo duomenimis, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija į Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus su nutarimais patvirtinti lygtinį paleidimą su Kauno „daktarų“ grupuote siejamam R. Zaveckui kreipėsi jau ketvirtą kartą, tačiau visi nutarimai dėl lygtinio paleidimo taikymo buvo atmesti.


Rašyti komentarą...
P
Panašu
2019-01-15 19:25:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu ,kad daktariniai žino ką ir kiek patepti norint sutrumpinti sėdėjimo už grotų laiką.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų