Tarp konservatorių favoritų prezidento rinkimuose – G. Nausėda, tačiau jis ragina neskubėti

Tarp kandidatų į prezidentus artėjančiuose rinkimuose konservatorių partijos skyriai mato Gitaną Nausėdą, Ingridą Šimonytę, Andrių Kubilių, Vygaudą Ušacką ir Žygimantą Pavilionį. Tačiau pats G. Nausėda siūlo tiek konservatoriams, tiek kitoms partijoms dar neskubėti reiškiant paramą.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis. „Žinių radijui“ penktadienį išgrynino partijos favoritus Lietuvos prezidento rinkimuose.

Tiesa, prieš 2019 metais vyksiančius rinkimus TS-LKD organizuos pirminius atvirus rinkimus, kur balsuoti galės ne tik partiečiai, bet ir jokiai politinei partijai ar politiniam judėjimui nepriklausantys asmenys, kurie iš anksto užsiregistruos TS-LKD rinkimų sistemoje.

Skyrių susirinkimai kandidatus gali pasiūlyti iki šių metų rugsėjo 14 dienos. Šie kandidatai negalės kelti kandidatūros Europos Parlamento rinkimuose.

Apsispręs rudenį

SEB banko patarėjas G. Nausėda dar nepaskelbė, ar ketina kandidatuoti į Lietuvos prezidentus, sprendimą priimti ekonomistas žada rugsėjį–spalį. G. Nausėda mano, kad paramą jam gali išreikšti ir daugiau partijų, o jis gali išsibraukti iš jų sąrašu, tačiau tokiems žingsniams ekonomistas pagrindo kol kas nemato.

„Pirmiausiai noriu pabrėžti, kad eičiau kaip nepriklausomas kandidatas su savo komanda, rinkimų programa. Bet tikrai nemanau, kad žmogus, kuris norėtų Lietuvoje pasiekti santarvės, kad tarp partijų būtų sutarimas svarbiausiais Lietuvos gyvenimo klausimais, staiga pradėtų išsibraukinėti iš vienų ar kitų partijų, kurios ketintų jį paremti sąrašų. Šiandien nematau pagrindo tokiems sprendimams“, – tv3.lt kalbėjo G. Nausėda.

Vis dėlto nepriklausomiems kandidatams kandidatuoti rinkimuose – nemenka užduotis, mat reikia pagalbos tiek renkant gyventojų parašus, tiek finansinės paramos. Čia G. Nausėda mato kelis galimus kelius.

„Tai rodo jau save iškėlusių kandidatų veikla, <...> jie puoselėja optimizmą, ketina dalyvauti, o kai kurie sako, kad ketina nugalėti. Mano atveju, aš manau, kad partijų parama yra signalas, kad kandidatas yra traktuojamas pakankamai rimtai. Be jokios abejonės, tai turbūt nepakeičia tiesioginio bendravimo su rinkėju būtinybės. Kandidatas, kuris nusprendė dalyvauti, pirmiausiai turėtų kalbėti su žmonėmis, bet juk partijos irgi yra žmonės“, – juokėsi G. Nausėda.

Tiesa, ekonomistas neskuba kalbėti apie rimtesnę paramą, mat dar nepaskelbė nei ketinąs dalyvauti rinkimuose, nei savo rinkiminės programos. Anot jo, partijos turi susipažinti su programa ir įvertinti, ar ši jiems priimtina, ar ne.


Rašyti komentarą...
V
Veto
2018-07-27 23:52:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kolegos, kolegos, kolegos, nesipykite :) ar taip ar taip prezidentas yra tik veidas, sprendimai priimami visai kitame pastate. Ten kur Karbauskis, puikusis Veryga, bei nauju policijos masinu pripirkes, bet ties tuo darbus ir baiges, Skvernelis.
Atsakyti
0

O
Ordinatė
2018-07-27 17:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausėdos skelbimasis nepriklausomu kandidatu suprantamas ir gal net racionalus - turėti iškėlusios partijos, kuri atliktų visą didžiulį organizacinį - agitacinį darbą, palaikymą ir plius galima tikėtis daugiau balsuotojų balsų kaip formaliai nepriklausomam. Bet ar tokia laikysena garbinga? Prisimenu kaip kandidatavo nepriklausomas Adamkus. Tada savo kandidato nekėlusi Tėvynės Sąjunga juodai dirbo Adamkaus palaikymo darbą (nors oficialiai jį iškėlusi skelbėsi, berods, Centro partija). Ir ką? Išrinktas prezidentu Adamkus visiškai atsiribojo nuo jį rėmusios partijos ir ne tik. Jis savo pasisakymais diskreditavo politines partijas kaip parlamentinės demokratijos pagrindą. Ar ne todėl dar ir dabar visuomenės pasitikėjimas partijomis toks žemas, kad daug norinčių skelbtis nepriklausomais?

Atsakyti
0

J
Justas
2018-07-27 17:51:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo remdamasi taip teigiate? Negi manote, kad TS-LKD partijos nariai raupsuotieji, kad jų palaikymas galėtų kandidatui pakenkti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų