Taksi vairuotoją užpuolęs ir jo automobilį pagrobęs vilnietis siunčiamas už grotų

Vilniečio Karolio Ž. kelionė taksi automobiliu jaunam vyrui baigėsi areštinėje, o netrukus ir skaudžiu teismo nuosprendžiu. Taksi vairuotoją sumušęs ir jo automobilį pagrobęs 25-erių vilnietis beveik dviem metams sės už grotų dėl plėšimo ir vairavimo išgėrus.

27

Pats incidentas įvyko prieš kiek daugiau kaip tris mėnesius. Bylos duomenimis, Karolis Ž. panaudodamas fizinį smurtą, pagrobė svetimą turtą. 2020 m. lapkričio 5 d. apie 19.10 val., apsvaigęs nuo alkoholio ir panaudojęs fizinį smurtą, vyras pagrobė taksi automobilį.

Taksi vairuotojui buvo mažiausiai du kartus kumščiu trenkta į galvą. Kol nukentėjusysis išlipęs skambino policijai, girtas keleivis persėdo į vairuotojo vietą ir nuvažiavo. Apskaičiuota, kad bendra pagrobto turto vertė viršijo 2,5 tūkst. eurų.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neeilinis įvykis Vilniuje: asmuo pagrobė taksi automobilį ir netrukus rėžėsi į tvorą

Vos po 20 minučių, apie 19.30 val., Karolio Ž. vairuojamą „Toyota Prius“ sustabdė policijos pareigūnai. Policijos pareigūnai neblaivumo patikrinimo metu nustatė jo neblaivumo požymius – nuo asmens sklido stiprus alkoholio kvapas, jo kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti.

Pareigūnai atkreipė dėmesį ir į neadekvatų vyro elgesį. Jis atsisakė tikrintis alkotesteriu. Tai prilygsta vairavimui esant sunkiam girtumui.

Sės už grotų

Teismas Karolį Ž. pripažino kaltu dėl plėšimo ir paskyrė jam 2 metų bei 6 mėnesių įkalinimo bausmę. Dėl vairavimo išgėrus vilnietis nuteistas 5 mėnesių laisvės atėmimu, tačiau subendrinus bausmes paliktas 2,5 metų terminas.

Tiesa, dėl to, kad visiškai pripažino savo kaltę, Karoliui Ž. paskirta bausmė buvo sutrumpinta trečdaliu – iki 1 metų ir 8 mėnesių. Už grotų vyras bendrai praleis dar 3 mėnesiais ilgiau, nes prie šios bausmės pridėta už kitą pažeidimą neatliktos bausmės dalis.

Taip pat nuspręsta, kad Karolis Ž. negalės vairuoti kelių transporto priemonės trejus metus. Jam taip pat teks sumokėti 2,5 tūkst. eurų baudą bei atlyginti 1 tūkst. eurų neturtinę žalą, kurią patyrė taksi vairuotojas.

REKLAMA

Kaltas alkoholis

Teisme Karolis Ž. savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi dėl to, ką padarė. Jis pasakojo, kad visiškai neprisimena įvykio taksi automobilyje. Teigė, kad išgėrė pakankamai, jog neprisimintų ir padarytų tokį nusikaltimą.

Vyras pasakojo, kad nežino, ar turi problemų su alkoholiu, nes gali negerti, bet kai susitinka ką, tai išgerti neatsisako. O nuo to viskas ir prasideda. Karolis Ž. pabrėžė, kad jo neblaivumas turėjo įtakos šių nusikaltimų padarymui.

Iš Vingio parko su taksi automobiliu jis važiavo namo. Bet toliau pamena tik tai, kad buvo įsodintas į pareigūnų automobilį. Nuteistasis teigė, kad išankstinės tyčios pagrobti automobilį neturėjo. Automobiliu judėjo į tą pusę, kur gyvena.

Karolis Ž. teisme negalėjo paaiškinti savo veiksmų. Tik pridūrė, kad automobilis vėliau buvo grąžintas savininkui. Buvę daiktai viduje niekur nedingo. Savo poelgį vyras vertino blogai. Teigė, kad nori keistis, negerti alkoholio, nes nieko gero tai neduoda.

Vyras pasakojo, kad Vingio parke su draugais gėrė alų. Vėliau papildomai nusipirko ir degtinės. Vakarėjant buvo jau girtas, todėl paprašė savo draugo, kad jis jam iškviestų taksi.

Automobilis netikėtai pajudėjo

Teisme liudijo ir nukentėjusiuoju pripažintas taksi vairuotojas V. J. Jis pasakojo, kad apie 19 val. priėmė užsakymą Vingio parke, kur turėjo laukti keleivis. Atvykus prie automobilio atėjo du jam nepažįstami vaikinai, kurie atsisveikino ir vienas jų įsėdo.

Vaikinas, įsėdęs į automobilį, buvo akivaizdžiai apsvaigęs nuo alkoholio, bevažiuojant jis ėmė kalbėti nesąmones, neva jis skriaudžia savo dukrą, sukėlė konfliktą. Bevairuojant bandė vaikiną raminti, bet šis nenurimo ir toliau jo atžvilgiu piktai kalbėjo bei keletą kartų ranka bakstelėjo jam į dešinįjį šoną.

Netrukus gale sėdėjęs vaikinas jam sudavė kumščiu du kartus į galvūgalį, taip sukeldamas fizinį skausmą. Po suduotų smūgių jis sustabdė automobilį ir išlipo iš jo. Vairuotojas iš karto paskambino skubios pagalbos telefonu ir pranešė apie įvykį.

REKLAMA

Skambinant pastebėjo, kad jo vairuotas automobilis „Toyota Prius“ staigiai pajudėjo iš vietos bei nuvažiavo. Netrukus po pranešimo apie įvykį atvyko policijos pareigūnai ir po maždaug pusvalandžio jam pranešė, kad vaikiną ir pagrobtą automobilį sulaikė.

Apžiūrėjęs automobilį pastebėjo, kad jo asmeniniai daiktai, buvę automobilyje, visi vietoje, materialinės žalos nepatyrė. Vairuotojas atkreipė dėmesį, kad automobilis yra išoriškai apgadintas, kai kurios detalės sulankstytos, įbrėžtos.


Rašyti komentarą...
k
koronijus
2021-02-27 20:57:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar viena padla turesim islaikyt
Atsakyti
0

g
girtus
2021-02-27 21:40:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
veza
Atsakyti
0

M
Mes
2021-02-28 08:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lydarui 20 metu reikejo ir i vienute
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų