T. Janeliūnas: šnipų istorija Baltarusija bando mesti kaltinimus Lietuvai Tai yra vienaip ar kitaip tam tikra viešųjų ryšių akcija

Politologas Tomas Janeliūnas teigia, kad viešai paskelbusi apie Lietuvai neva šnipinėjusius Baltarusijos piliečius ši valstybė siekia mūsų šalį parodyti kaip priešišką valstybę.

„Paprastai praktika tarptautiniuose santykiuose yra tokia, kad arba tokie dalykai yra vykdomi visiškai neviešai, o šį kartą, kuomet yra vykdoma viešai, tai yra vienaip ar kitaip tam tikra viešųjų ryšių akcija – bandoma mesti viešus kaltinimus vienai ar kitai valstybei", – BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) dėstantis Tomas Janeliūnas.

Baltarusijos Valstybės saugumo komiteto (KGB) atstovas spaudai Arturas Strechas Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė, kad Baltarusijos karinis teismas 2013 metų gruodžio 30 dieną paskelbė nutartį Baltarusijos piliečiams А.Fenzeliau ir E.Kočiurai, šnipinėjusiems Lietuvos naudai. Už valstybės išdavystę jie nuteisti kalėti atitinkamai 10 ir 8 metus.

Pasak T.Janeliūno, į tokią informaciją Lietuva oficialiai neturėtų reaguoti.

„Aš nemanau, kad čia yra signalas Lietuvai, čia greičiausiai yra bendras režimo veiksmas, požiūris į tai, kad iš principo prieš Baltarusijos režimą Vakarai, įskaitant ir Lietuvą, neva elgiasi priešiškai“, – aiškino politologas.

„Tokių kaltinimų yra buvę ir anksčiau, visų pirma apeliuojant į tai, kad Vakarai ar netgi Lietuva remia opozicines partijas, opozicijos veikėjus ir bando kažkaip destabilizuoti režimą. Šiuo atveju tas šnipinėjimas yra irgi, matyt, patenkantis į tą pačią kategoriją – tai yra priešiškos veiklos prieš režimą iliustracija“, – dėstė jis.

Anksčiau buvo pranešta, kad A.Fenzeliau ir E.Kočiura buvo suimti 2012 metų kovą.

Pranešama, kad buvęs kariškis A.Fenzeliau, 2002 metais atleistas iš Baltarusijos karinių pajėgų, buvo išvykęs gyventi į Lietuvą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų