Svarbūs pokyčiai pacientams: rodo, kad nėra talonų, nes ne taip registruojasi

Pastaruoju metu ne kartą pacientų įvardyta problema dėl negalėjimo prasibrauti pas gydytojus ir gauti taloną kai kuriais atvejais tėra perkeliamos informacijos sistemos simuliuojama problema. Dėl to sistemoje laisvų vietų pas specialistą pacientas tiesiog nemato, nors realybėje jų yra.

Apie šią bėdą Seimo sveikatos reikalų komitete trečiadienį užsiminė ir Kauno klinikų vaikų klinikos vadovas, profesorius Rimantas Kėvalas. Jis atkreipė dėmesį, kad paskutinėmis savaitėmis pasikeitė registracija iš sergu.lt į e.sveikatą.

„To nežinodami žmonės atsidaro sergu.lt, o ten rodo, kad visi laikai užimti“, – pastebėjo jis.

Vyksta informacijos perkėlimas

Kaip aiškino Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vedėja Vilma Telyčėnienė, šiuo metu didžioji dalis įstaigų perėjo iš sergu.lt į jos naują versiją IPR IS. Tačiau kol procesas nėra iki galo baigtas, minėtųjų nesklandumų ir gali pasitaikyti.

„Pasitaiko atvejų, kad įstaiga jau naudojasi IPR IS, tačiau seniai skelbti ir jau užimti laikai vis dar matomi ir sergu.lt. Tai – natūralus migracijos procesas iš vienos sistemos į kitą. Kai tik įstaiga pilnai perkelia visus laikus iš vienos sistemos į kitą, klaidinančios informacijos sergu.lt pacientai nemato“, – sakė ji.

Šiuo metu pacientams rekomenduojama jungtis prie ipr.esveikata.lt ir ieškoti laisvų laikų.

Konsultacijos pobūdį karantino metu apsprendžia gydytojas

Portalas tv3.lt primena, kad karantino meru ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, priima sprendimą dėl paslaugų teikimo būdo, labiausiai atitinkančio paciento interesus. Tačiau tai – nebūtinai nuotolinės konsultacijos.

Kontaktiniu būdu teikiamos odontologinės, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą paslaugos.

Tokiu pačiu būdu organizuojamos ligų prevencijos programas, įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje veiklos srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis, profilaktinių sveikatos patikrinimų paslaugos.

REKLAMA

Taip pat karantino metu draudžiamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų lankymas, išskyrus įstaigos vadovo ar kito jo įgalioto asmens leidimu terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.


Rašyti komentarą...
T
Tiesa
2021-01-08 13:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras pasiteisinimas ..., metus laiko tik ir geba meluoti ir po to teisintis perkeliama informacija , o zmones negave paslaugu uztempe ligas ,o kai kurie ir mirsta . Gerai cia jus vis pasiteisinimus randate.
Atsakyti
-1

I
Irena
2021-01-08 13:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geri pasiteisinimai ką dar sugalvosit
Atsakyti
-2

K
Kainas
2021-01-08 14:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiksliau sakant vykdoma žmonių diskriminacija, nors visi vienodai mokame mokesčius. Sveikatos apsauga tapo mirties fabriku. Nuotolinė konsultacija tai medaus laižymas per stiklą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų